7 квітня православні християни відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці

Цього дня Діва Марія дізналася про зачаття і народження нею Ісуса Христа. Про історію і тридиції, пов’язані з цим святом, більше знає Анатолій Васевич.

Благовіщення Пресвятої Богородиці - один із дванадцяти двунадесятих свят у церковному календарі, - розповідає прес-секретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей Миколай Довганич. Його дата тісно пов’язана із Різдвом Христовим. Адже між цими святами рівно дев’ять місяців, - говорить священник. Саме на Благовіщення з’являється перша звістка про народження Ісуса Христа. Про неї описує євангеліст Лука.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Архангел Гавриїл з’являється Діві Марії і говорить про те, що в неї буде син і від неї народиться Спаситель світу, і він буде названий Ісусом Христом. І Діва Марія з радістю приймає цю звістку.

Марія до 14 років виховувалася при храмі. Після повноліття її заручили з Іосифом. У будинку свого нареченого дівчина вела тихе молитовне життя, зберігаючи дівочість. А, відтак, здивувалася: яким чином має народити, якщо не пізнала чоловіка. Тому Маріє і запитує архангела: як це може бути? Адже обіцяла Богу до смерті залишитися Дівою. Архангел відповідає: ти зачнеш від Святого Духа, пояснює отець Миколай.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Саме із цього ми бачимо, що Ісус Христос – це Син Божий. Він не має фізичного батька, а був зачатий від Святого Духа. І Діва Марія дає згоду на те, щоб вона стала його Матір’ю.

Як вчить церква, каже священник, саме у той момент, коли Марія дала згоду народити Спасителя людства, таємниче і незбагненне нашим розумом непорочне зачаття і відбулося. До речі, Благовіщенням свято назвали не відразу. До VII століття, приміром у християн Греції було кілька назв - «день вітання», «день сповіщення» «Радій, Благодатна». Врешті, слово "Євангеліє" перекладається, як блага звістка.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Це для нас усіх є радісне свято. Хоча частіше воно і припадає на Великий Піст. Але у цей день послабляється піст. У цей день дозволяється їсти рибу, якщо в інші забороняється. У цей день уся Православна церква радіє, тому що для кожного із нас прийшла ця добра і блага звістка, і надія на спасіння кожного із нас, спасіння людини.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію