Програма медичних гарантій стартувала у 64-х спеціалізованих медзакладах Полтавщини

1 квітня стартувала перша в Україні Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на надання медичних послуг за цією програмою станом на 2 квітня підписали 1640 закладів спеціалізованої медичної допомоги.

Ще 22 заклади очікують на підписання, серед них 6 – комунальних і 16 – приватних. Отже, практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) країни увійшли в реформу та будуть отримувати кошти за договором із НСЗУ. Відсьогодні гроші «підуть» за пацієнтом у поліклініки та спеціалізовані заклади. 

У Полтавській області 64 медичних заклади спеціалізованої (вторинної та третинної) допомоги отримали пропозиції від НСЗУ про укладання договору. За Програмою медичних гарантій лікарні області отримають 1,63 млрд грн протягом року. 

Загалом, у Полтавській області підписано договорів на 49 пакетів пріоритетних послуг. 12 лікарень регіону уклали договори на медичну допомогу під час пологів, 5 лікарень надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках (допомога новонародженим). Якісну медичну допомогу у разі гострих інсультів за договорами із НСЗУ надаватимуть 4 лікарні, а в разі гострих інфарктів – три. У 25-ти лікарнях Полтавщини будуть проводити безоплатні дослідження на раннє виявлення раку. 

Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, які обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Приблизно у 40 % медзакладів збільшився бюджет порівняно з минулорічним державним і місцевим фінансуванням. У 67 % закладів бюджет за Програмою медичних гарантій більший, ніж за фінансування через медичну субвенцію.  

Полтавська область серед регіонів, в яких велика кількість закладів отримає значно більше фінансування. Наприклад:

• Лубенська ЛІЛ – більше на 205%. Бюджет на 3 квартали 2019 – 20,6 млн грн. Бюджет за ПМГ – 64 млн грн.

• Решетилівська ЦРЛ – більше на 200%. Бюджет на 3 квартали 2019 – 4,7 млн грн. Бюджет за ПМГ – 14,2 млн грн.

Такі результати Полтавська область показала тому, що в регіоні оптимізували мережу, місцева влада подбала про оснащення лікарень та наявність в них кваліфікованого персоналу. Отже, заклади змогли податися на більшу кількість пакетів, серед них – на пріоритетні послуги, які НСЗУ оплатить за підвищеним тарифом. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію