На сьогодні на Полтавщині – 11 хворих на коронавірус

Із 6 квітня і до кінця карантину в Україні введено більш суворі заборони. На межах області встановлені контрольно-пропускні пункти, а порушників карантину каратимуть великими штрафами. Про це та інше йшлося під час чергового брифінгу в ОДА.

Окрім голови ОДА Олега Синєгубова у брифінгу взяв участь і начальник ГУНП в Полтавській області Іван Вигівський. Очільник області передусім окреслив загальну ситуації із коронавірусов в Україні. Зокрема, він наголосив: за останню добу на COVID-19 захворіло ще 68 чоловік. Нині у державі їх вже 1319. На Полтавщині 11 інфікованих, 1538 осіб – на самоізоляції. На межах Полтавщини, за словами Олега Синєгубова, встановлено 19 контрольно-пропускних пунктів. На них працюють поліцейські та медики, персонал дистанційно вимірює температуру. Якщо є температура й симптоми ГРВІ, у людини беруть дані й відправляють на самоізоляцію під нагляд сімейного лікаря, також за потреби можуть викликати мобільну групу. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Тут не йдеться про обмеження прав громадян. Тут йдеться про контроль пересування і контроль за можливими хворими, які намагатимуться самостійно, або за допомогою інших людей, намагатися в’їхати до міста чи області.

Вихідними правоохоронці вже почали патрулювати лісопаркові зони. Чимало жителів Полтави, не зважаючи на карантинні заходи, вийшли на пікніки, й цим наражають себе та інших на небезпеку підхопити коронавірус. Однак поліція не вдавалася до радикальних дій, а обходилася лише роз’яснювальною роботою. Про це сказав на брифінгу начальник ГУНП в Полтавській області Іван Вигівський.

Іван Вигівський, начальник ГУНП в Полтавській області

- Ми проводили ці вихідні більш із роз’яснювальною роботою. Люди із розумінням ставляться до цього. Із сьогоднішнього дня дана команда жорстко і конкретно присікати всі ці дії. Але, звісно, у залежності від ситуації, яка складається у певному районі чи кожному конкретному випадку.

За порушення правил карантину можна отримати від 17 до 34 тис. грн штрафу. На брифінгу говорили й про інші більш жорсткі обмеження, які Кабмін встановив із 6 квітня. Зокрема, на всій території України до кінця карантину діятиме заборона на:

- перебування в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;

- переміщення групою осіб більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);

- перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;

- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);

- відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

- відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;

- перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.

Також постановою закріплюються правила проведення самоізоляції та обсервації. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється поліцейськими, військовослужбовцями, Національною гвардією, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я тощо.

Іван Вигівський, начальник ГУНП в Полтавській області

- У цілодобовому режимі ми проводимо патрулювання близько 400 осіб – це нацгвардійці та поліцейські. Крім цього, діє понад 30 мобільних груп, які слідкують виключно за дотриманням карантинних обмежень. Також за згодою будемо долучати і громадські формування до цих патрулювань.

Щодо рівня злочинності під час карантину, то вона, за словами начальника ГУНП в Полтавській області, останнім часом зменшилася.

Іван Вигівський, начальник ГУНП в Полтавській області

- Злочинці також розуміють, якщо взяти квартирні крадіжки, то у зв’язку із карантином вдома знаходиться велика кількість людей, власників квартир. Також зменшилася кількість пограбувань. Якщо в цілому брати, то відсотків 20-30 у нас впала реєстрація кримінальних злочинів.

На брифінгу Олег Синєгубов також повідомив, що серед українських медиків, які вирушили в Італію допомагати тамтешнім лікарям, є полтавець. Це Дмитро Шкурупій, завідувач кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії УМСА, доктор медичних наук, професор.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Сподіваємося, що все вийде. І ті знання, які він хоче там отримати, він отримає. І зможе їх впроваджувати уже безпосередньо тут на Полтавщині, у боротьбі із поширенням захворювання на цей COVID-19.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію