Життя за гратами під час карантину

Карантин змінив режим роботи усіх без винятку установ. У тому числі і тих, де відбувають покарання за скоєні злочини. Зараз там із близькими можна поспілкуватися хіба що через скайп. Передачі і посилки обробляються кварцовими лампами, співробітникам, які приходять на роботу, вимірюють температуру. У Полтавській виправній колонії №64 побувала наша знімальна група.

Анатолій Васевич, кореспондент

- За цим високим парканом і колючим дротом знаходиться установа, де відбувають покарання люди, які скоїли важкі і особливо важкі злочини вперше. Сюди потрапити нашій творчій групі не вдасться, як втім, і родичам засуджених. У період карантину вхід суворо заборонено.

Вадим Алєксєєнко, начальник державної установи «Полтавська виправна колонія № 64» 

- Усі побачення, відвідування установи, за виключенням адвокатів та правоохоронних органів, інших осіб, заборонено. Для того, щоб в установі засуджені могли спілкуватися з рідними в установі було додатково закуплено два планшети для здійснення побачень у режимі відеозв’язку.

Засуджений (говорить по планшету): Як у тебе справи?

Дівчинка: Нормально.

Засуджений: Чим займаєшся?

Дівчинка: Дома сиджу.

Це засуджений спілкується зі своєю донькою по скайпу. Під час карантину із рідними дозволені тільки такі віртуальні зустрічі. У Полтавській виправній колонії № 64 зараз відбувають покарання 493 засуджених. Під час карантину життя за гратами, як і на волі, звісно, змінилося. У місцевому клубі не проводять масових закладів, поки що припинено навчання у вечірній школі та Полтавському навчальному центрі, не проводять служби у церкві, що знаходиться на території колонії. 

Вадим Алєксєєнко, начальник державної установи «Полтавська виправна колонія № 64» 

- Намагаємося проводити усі заходи більше індивідуально по відділенням, по секторам. Також особовому складу інструктажі варт проводяться окремо по відділам.

Цілодобово чергують медики. На територію установи жоден із співробітників не може потрапити без попереднього скрінінгу температури. Перевіряють і засуджених. До речі, на час карантину, нові етапи не проводять. Тобто кількість, людей, які відбувають покарання залишається сталою. Розроблено й алгоритм дій, якщо у когось раптом виявлять COVID-19.

Павло Оленич, завідувач медичної частини державної установи «Полтавська виправна колонія № 64»

- У разі виникнення такого захворювання, як коронавірус, у принципі ми готові. У нас виділені окремі приміщення, окремі ліжка, де перебуватимуть ізольовані засуджені. При виявленні обов’язково викликатиметься швидка медична допомога і госпіталізуватиметься в інфекційну лікарню.

Але в установі роблять усе можливе, що не допустити проникнення інфекції, запевнив Вадим Алексєєнко. Приміщення систематично обробляються дизінфекуючими розчинами, яких придбали достатню кількість. Будь-який господарський чи виробничий транспорт теж проходить цю необхідну процедуру. Є й захисні маски для засуджених.

Вадим Алєксєєнко, начальник державної установи «Полтавська виправна колонія № 64» 

- У нас є запас марлевих масок для засуджених у кількості 3 тисяч штук. На сьогоднішній день у повному обсязі забезпечені. При необхідності будуть видані засудженим. А ті, хто знаходиться із підозрою на ГРВІ чи якесь захворюванням у медичній частині – їм маски видаються обов’язково.

Начальник колонії показує й переобладнаний спортзал. Зараз там стоять ліжка. Вадим Алексєєнко говорить: якщо колонія перейде на казармений режим, а таке теж можливо, то там ночуватимуть  її співробітники. Втім, каже, усі сподіваються, що ситуацію вдасться  втримати під контролем.

Вадим Алєксєєнко, начальник державної установи «Полтавська виправна колонія № 64»

- Зрозуміло, що усі чекають якнайшвидшого закінчення цього карантину, але на сьогоднішній день усі з розумінням відносяться до цього і намагаються дотримуватися усіх правил, як гігієни, так і засобів застереження, щоб не заразитися і допустити потрапляння сюди в установу цієї хвороби.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію