У травні Миргородському краєзнавчому музею виповниться 100 років

Через карантин заклад не працює. Але в режимі онлайн постійно проводить виставки. Співробітники музею упорядковують та поповнюють фонди, ведуть активну пошукову діяльність. Чим готові порадувати відвідувачів до свого століття – з’ясовував Анатолій Васевич.

Не багато музеїв в Україні як місцевого так і обласного значення мають у свій колекції рідкісні експонати козацької доби, а тим більше речі, що належали українським гетьманам. Миргородський краєзнавчий - має, хвалиться його директор Андрій Фесенко.

Андрій Фесенко, директор Миргородського краєзнавчого музею

- В експозиції якраз представлений експонат - це кирея гетьмана Данила Апостола. Також його пояс. 2.01 Історія цих речей досить таки цікава.

Особисті речі, які належали гетьману Данилу Апостолу, знайдені у його родовій усипальниці. Розміщена вона у Спасо-Преображенській церкві села Великі Сорочинці.

Андрій Фесенко, директор Миргородського краєзнавчого музею

- Величезна удача, що цей експонат зберігся до наших днів. Тим більше, що це - парчова тканина, що він зберігся у досить непоганому стані. Не зважаючи на те, що були і часи другої світової війни і нацистської окупації і музей переїжджав із одного приміщення до іншого. Але все-таки вдалося і ентузіастам, і музейникам зберегти цей експонат.

Ще один експонат, котрий відноситься до часів козаччини, - це човен. Його довжина 9 метрів. Краї човна пошкоджені з обох боків. І краєзнавці припускаю, що цей плавзасіб був завдовжки не менше 12 метрів. Місцеві ентузіасти якось подорожували річкою Псел. І знайшли його поблизу села Затін Великобагачанського району.

Андрій Фесенко, директор Миргородського краєзнавчого музею

- Випадково наткнулися на цей човен. Він був похований під шестиметровим шаром піску. У 2002 році силами працівників Миргородського краєзнавчого музею та козаків районного козацького товариства «Миргородський полк» було організовано експедицію по викопуванню цього човна.

Андрій Фесенко показує фото, як витягували човна. Каже: зараз краєзнавці проводять підготовчі роботи. Незабаром обов’язково знову займатимуться пошуковою діяльністю. Нині ж музей, хоча і не працює через карантин, але заходи проводить.

Ірина Таран, молодший  науковий співробітник Миргородського краєзнавчого музею

- У цей час ми представляємо онлайн-виставки у соціальних мережах. Наприклад, у мережі Фейсбук. Запрошуємо вас до перегляду у соціальних мережах. Долучайтеся до культурного життя Миргорода.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію