На яку відстань розлітаються мікроби при чханні

Один з головних шляхів зараження респіраторною інфекцією – повітряно-крапельний. Тому вчені ще на початку минулого століття встановили, яка відстань є безпечною для оточуючих від людини, що чхає.

Вони розробили моделі поширення крапель, а їхніми рекомендаціями з невеликими змінами медики користуються й по нині. Проте останні дослідження дають привід замислитися – а чи не прийшов час переглянути ці рекомендації?

На сьогодні для профілактики зараження Центр по контролю і профілактиці захворюваності США рекомендує медикам триматися на відстані двох метрів від хворих, ВООЗ – на відстані метра. Але наразі стало відомо, що вчені прийшли до висновку, що ці моделі вже застаріли і цю відстань потрібно суттєво збільшити. Своє дослідження вони опублікували в авторитетному виданні Journal of American Medical Association.

Американські фізики з Массачусетського технологічного інституту довели, що повітряна хмара при чханні поширюються на 7-8 метрів від джерела і знаходиться в повітрі набагато довше, ніж вважалося раніше.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію