На Полтавщині нових хворих на коронавірус немає

Мережа магазинів АТБ передасть 44 тисячі продуктових наборів для людей похилого віку. Чому у вихідні слід утриматися від активного відпочинку на природі, і що буде, якщо людина з симптомами, схожими на коронавірус, буде переховуватися, про це на черговому брифінгу говорив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

В Україні вже 942 хворих на COVID-19, констатував на брифінгу Олег Синєгубов. За добу цю статистику поповнило 138 осіб. Найбільше інфікованих у Києві, Київській області, а ще - Чернівецькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Вінницькій та Черкаській. На Полтавщині чотири хворих, а не п’ять, як інформують у Міністерстві охорони здоров’я, наголосив очільник області.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми зв’язувалися із МОЗ. Дійсно, там відбулося якесь технічне непорозуміння. Наразі я ще раз офіційно підтверджую: у нас чотири випадки на захворювання коронавірусу.

П'ять учорашніх підозр не підтвердилися. Натомість, за словами Олега Синєгубова, з'явилися дев'ять нових підозр.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це – дві підозри у місті Полтава, п’ять підозр у місті Кременчук, одна підозра у місті Горішні Плавні і одна підозра у місті Лубни.

Голова ОДА повідомив про кричущий випадок: у миргородця виявили ознаки хвороби і призначили лабораторне тестування. Але він втік до Києва, де переховувався від поліції та лікарів.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це – безвідповідальна поведінка. Ця людина несе загрозу безпосередньо, або може нести загрозу у випадку виявлення, або підтвердження у нього захворювання на коронавірус, усіх оточуючих, себе особисто, близьких тощо.

Доки сюжет готувався до ефіру, на сторінці Олега Синєгубова у телеграмі з'явилося повідомлення: Поліція та медики встановили місце перебування чоловіка з Миргородського району, який відмовлявся від ПЛР-тестування. Він уже в своєму селі. Аналізи взяли.

На брифінгу голова ОДА також розповів, як у Кременчуці дві людини, підозрюючи, що у них може бути хвороба, пішли до лікаря. Цього ні в якому разі робити не можна, застеріг Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Перше, що ви маєте зробити – зателефонувати до своїх сімейних лікарів. Далі вже, у залежності від симптомів, лікар прийматиме рішення, або направляти до вас швидку медичну допомогу, або мобільну бригаду для відбору зразків для аналізів.

Очільник області зазначив: усе більше організацій та приватних підприємців надають допомогу. Зокрема, мережа магазинів АТБ має прередати 44 тисячі продуктових наборів для людей похилого віку.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це перш за все для самотніх людей, віком від 80 років, людей із інвалідністю та самотніх людей, які перебувають на обліку у соц захисті. За допомогою соціальних працівників будемо розповсюджувати ці пакети продуктові по мірі їх отримання.

Олег Синєгубов також повідомив, що в області докладають зусиль аби придбати ще один апарат для проведення ПЛР-тестів.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Звичайно, наразі нам одного апарату вистачає, але ми готуємося до можливого загострення розповсюдження коронавірусу. Бізнес для нас відгукнувся. І зараз шукаємо постачальника для того, щоб найближчим часом на Полтавщині з’явився ще один такий апарат.

Вкотре очільник області висловив стурбованість і щодо майбутніх вихідних.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Я прошу полтавців все ж таки отримуватися від масового відпочинку, максимально знаходитися вдома. Не наражати на небезпеку себе своїх близьких та інших громадян. Максимально не виходьте із дому без нагальної потреби.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію