В Україні стартувала Програма медичних гарантій

Віднедавна в Україні в повному обсязі запрацювала Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Практично всі спеціалізовані медичні заклади комунальної власності підписали договори з Національною службою здоров’я України. Гроші «йтимуть» за пацієнтом у поліклініки та великі лікарні. Відтепер пацієнт може вільно обирати не лише лікаря первинки, а й заклад і лікарів для стаціонарного та амбулаторного лікування. Про все це йшлося на онлайн-брифінгу, що відбувся у Національній службі здоров’я України.

У більшості регіонів лікувальні заклади подали пропозиції та отримали проєкт договору на всі 26 пакетів медичної допомоги. Найбільше договорів – на лікування інсультів, інфарктів, медичну допомогу при пологах, у складних неонатальних випадках дослідження на раннє виявлення раку. Віднині ця допомога буде доступною громадянам, наголошували учасники брифінгу.

Оксана Мовчан, очільниця НСЗУ

- Нашою метою є значно підвищити рівень допомоги по хворобах, від яких найбільше страждають українці протягом наступних 3-5 років. Ми прагнемо значно знизити рівень смертності, забезпечити кожну людину. А також дати кожній родині впевненість у безпечних пологах.

Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні медзаклади, які обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. 

Андрій Віленський, директор Департаменту договірної роботи НСЗУ

- Реалізовується принцип: «гроші йдуть за пацієнтом». Заклад отримує гроші за надані медичні послуги. Це народжує здорову конкуренцію серед закладів охорони здоров’я. І ми сподіваємося, що ця конкуренція сприятиме якості медичних послуг в інтересах нашого пацієнта.

На забезпечення Програми медичних гарантій виділено 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, всі заклади якої (понад 1500) переуклали договори з НСЗУ. Також підписано контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату їхніх послуг передбачено приблизно 4,7 млрд грн. 

Серед регіонів, в яких велика кількість закладів отримає значно більше фінансування, – Полтавська область. Це завдяки тому, пояснювали на брифінгу, що у нас оптимізували мережу, місцева влада подбала про оснащення лікарень та наявність в них кваліфікованого персоналу. Отже, заклади змогли претендувати на більшу кількість пакетів, серед них – на пріоритетні послуги, які НСЗУ оплатить за підвищеним тарифом. 

На брифінгу також говорили про те, що нинішня ситуація із коронавірусом зрівняла усіх. І, можливо, медицину в Україні після карантину оцінюватимуть вже інакше.

Інна Іваненко, виконавчий директор БФ «Пацієнти України»

- Сьогодні не залежно від статусу ми можемо опинитися в одній і той самій українській лікарні. І кожна людина сьогодні, чиновник у тому числі, може оцінити той стан, у якому перебуває ще нереформована медична система України.

Олександра Балясна, голова ГО «Ранні пташки»

- Ми розраховуємо на те, що система трьохетапної медичної реформи має допомогти в організації якісної медичної допомоги, і ми покращимо цим здоров’я нашим майбутнім українцям.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію