Усі пологові будинки Полтавщини 100% забезпечені "Пакунками малюка"

Усі пологові будинки Полтавщини 100% забезпечені "Пакунками малюка"

Допомогу „пакунок малюка” видають її отримувачам під час народження/виписки (за бажанням) дитини у пологовому будинку або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини.

У межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги „Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні” в області забезпечено реалізацію пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”, у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від  20.06.2018 року № 512.

Між Полтавською ОДА, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) 27.01.2019 укладено Проектну угоду на березень 2019-лютий 2020 року.

На отримання допомоги мають право громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Безпосередніми отримувачами допомоги є мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини.

У разі, якщо жінка не отримала одноразову допомогу у пологовому будинку, для отримання „пакунка малюка” необхідно у 30-денний термін з дня народження дитини, звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання/перебування дитини та надати разом із заявою довідку з пологового будинку про те, що пакунок жінка не отримала.

З початку 2019 року в області жінкам, які народили дітей, видано 4691 пакунок, у тому числі: пологовими будинками – 4663, управліннями соціального захисту населення – 28. Станом на 01.04.2020 року, усі пологові будинки області 100% забезпечені «пакунками малюка»  відповідно до потреби.

До слова, Національна служба здоров’я України профінансує допомогу пологовим будинкам у розмірі 8 тисяч гривень за породіллю.

Стрічка новин