Під час карантину полтавці стали менше зловживати алкоголем

Під час карантину люди стали менше зловживати алкоголем, стверджують у Полтавському наркодиспансері. Ця лікарня нині працює у звичному режимі, дотримуючись умов карантину. Анонімні ж алкоголіки, які одужують від залежності, тимчасово не збираються у групи взаємодопомоги. На період введення обмежень вони спілкуються за допомогою онлайн-ресурсів.

У стаціонарному відділенні №1 Полтавського обласного наркодиспансеру – малолюдно. На момент нашого візиту там перебувало усього два пацієнта. В умовах карантину приймають тих, хто у критичному стані. Перед госпіталізацією їм обов'язково міряють температуру. Завідуючий відділенням Сергій Косиченко каже: працюють, як і зазвичай, цілодобово. Пацієнтів привозять рідні чи «швидка». І все ж, в умовах карантину, переконує лікар, зловживати спиртним стали менше.

Сергій Косиченко, завідуючий стаціонарним відділенням №1 Полтавського обласного наркологічного диспансеру

- Навіть на вулицях стало менше людей у стані алкогольної інтоксикації. Раніше було багато, зараз зменшилося. Може, в людей грошей немає, може, емоційно відчули необхідність якихось обмежень. Трішки, мені здається, люди стали менше зловживати.

Надзвичайна ситуація мобілізує, вважає лікар. До цього додається ще й страх невизначеності.

Сергій Косиченко, завідуючий стаціонарним відділенням №1 Полтавського обласного наркологічного диспансеру

- Будь-який страх мобілізує недовго. Навіть після білої гарячки людина може рік не пити на фоні страху. Але потім страх проходить. У нього – друга і третя біла гарячка. Його вже це не лякає. Попереду – чимало свят. Чим це закінчиться – побачимо. Не будемо загадувати.

При наркодиспансері, а також в інших куточках Полтави, активно функціонують групи анонімних алкоголіків, наркоманів та зібрання родичів хімічно залежних людей. Нині, у зв'язку з карантином, вони перейшли в Інтернет-онлайн режим та телефонне спілкування.

Сергій, голова правління ГО «Український центр обслуговування Анонімних Алкоголіків»

- У нас є такий термін, як телефонна терапія. Завжди можна подзвонити своєму товаришу по одужанню, можна подзвонити на гарячу лінію товариства. У Фейсбуці є група, є збори у скайпі. Зараз багато є можливостей, було б бажання.

Сергій тверезий уже вісім з половиною років. До цього через свою пристрасть не раз втрачав роботу, ночував на вулиці, на смітниках шукав засоби для виживання. Зараз не тільки сам не п'є, знайшов престижну роботу, а й допомагає іншим дотримуватися тверезості. 

Сергій, голова правління ГО «Український центр обслуговування Анонімних Алкоголіків»

- Ми не тільки фізично одужуємо, а й духовно. Але основа, звідки це почалося, це коли один алкоголік починає розмовляти про своє одужання з іншим, і таким чином він допомагає йому і собі.

Сергій каже: у квітні планували провести у Полтаві форум анонімних алкоголіків. Туди мали б з'їхатися колишні пияки з усієї України. Втім, розповідає чоловік, навіть у США зібрання анонімних алкоголіків, заплановане на липень, відмінили.

Сергій, голова правління ГО «Український центр обслуговування Анонімних Алкоголіків»

- Будемо відміняти, відкладати чи переносити. Нічого страшного немає. Головне, щоб було бажання одужувати.

Мій співрозмовник показує книги, які допомагають одужувати і зберігати тверезість. А ще говорить: є всеукраїнський, і полтавський сайти анонімних алкоголіків, телефони гарячої лінії. І все ж, під час карантину, багатьом хімічно залежним людям доводиться нелегко.

Сергій, голова правління ГО «Український центр обслуговування Анонімних Алкоголіків»

- Дуже багато відчувають дискомфорт, тому що ті, які тільки починають тверезіти, вони дуже звикли до груп, до підтримки, до товариства. І залишатися на самоті і підтримувати тверезість – це дуже важко.

Практичний психолог Полтавського обласного наркологічного диспансеру Дмитро Храмов радить хімічно залежним людям у період карантину спробувати зберігати душевний спокій, шукати позитив навіть в обмеженнях, які змушені зараз усі переживати.

Дмитро Храмов, практичний психолог Полтавського обласного наркологічного диспансеру 

- Прості способи дають гарний результат. Найпростіше – це жити тут і зараз. Здравомислення і певне спокійне ставлення ще нікому не нашкодили. Тому шукати ресурси і резерви у тій ситуації, у якій людина опинилася, для того, щоб зберегти своє психологічне здоров’я. Тут і зараз на кожен день.

Стрічка новин