На Полтавщині уже 4 людини інфіковані COVID-19

Свій щоденний брифінг провів і голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Він заявив: на Полтавщині уже 4 хворих на коронавірус, є 5 нових підозр. Із Китаю надійшла чергова допомога, а підприємці передали лікарням області обладнання та матеріалів на понад 50 млн грн. Говорив голова і про більш жорсткі заходи, які запроваджуватиме Уряд же. Які саме? Знає Анатолій Васевич.

Люди, які прибули з-за кордону, залишаються головним джерелом розповсюдження COVID-19, наголошував на щоденному онлайн-брифінгу Олег Синєгубов. Голова Полтавської ОДА розповів ще про двох людей, інфікованих коронавірусом.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це – мати і донька 75 і 55 років із міста Кременчук. Відомо, що у них був контакт відповідно із сином та братом, це одна і та сама людина, який із дружиною повернувся 10 березня до України з подорожі до Угорщини.

Усі інші вчорашні підозри, включаючи дитину-немовля, зазначив очільник області, не підтвердилися. Але наданий час є вже п'ять нових.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це – Хорол, жінка 28 років. Чоловік із Миргородського району, 59 років, який прибув із Єгипту, полтавка, жінка 57 років, контактувала з людиною, яка приїхала з Польщі. Двоє чоловіків із Полтави – 46 і 62 роки, які за кордон не виїжджали.

Очільник області повідомив: Полтавщина отримала черговий  гуманітарний вантаж.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми отримали наразі 700 масок. 1320 – захисних окулярів. І завдяки допомозі благодійного фонду на честь Покрови Пресвятої Богородиці 2900 високоточних лабораторних тестів.

Бізнес, як і держава, не залишає лікарів наодинці із цим світовим викликом, сказав Олег Синєгубов. Майже щодня, за його словами, медикам суттєво допомагають підприємці. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Загальна сума, на яку нам було задекларовано отримати допомогу, – це більше 180 мільйонів гривень. Наразі нами уже отримана допомога від приватного сектору на суму більше, ніж 50 мільйонів.

Голова облдержадміністрації нагадав, що найближчим часом уряд може запровадити більш жорсткі заходи на період карантину.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Вони будуть одразу, коли будуть прийняті, будуть імплементовані на Полтавщину. І відразу будуть прийняті до негайного виконання.

Більш жорсткі обмеження можуть передбачати наступні заборони:

• перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;

• переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

• перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;

• відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

• відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

• проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

На запитання: чи не порушуватимуться у даному випадку права людини, Олег Синєгубов відповів так:

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Права людини на вільне пересування – воно закінчується рівно там, де починаються права інших людей на здоров’я. 

Стрічка новин