Сьогодні – 211-а річниця з Дня народження Миколи Гоголя

Щорічно цю дату відзначають урочисто, з покладанням квітів, не забуваючи й про День сміху. Втім, цього року – все інакше. Через карантин – не до сміху, а біля Гоголівської садиби – без численних гостей, які традиційно приїжджають з усієї України та з-за кордону.

Гоголь завжди сучасний. Його твори допомагають людям зазирнути у найпотаємніші куточки своєї душі, замислитись над теперішнім та майбутнім – своїм, країни, світу – говорять полтавці.

Щорічно біля пам'ятника вони збираються з квітами, щоб вшанувати письменника та почитати рядки з його творів.

Цьогоріч – все по-іншому. Порожня вулиця та жодної квітки біля підніжжя пам'ятника. Покладання та урочистостей не було, проте Миколу Васильовича згадували на Батьківщині, у селі Гоголево Шишацького району.

Лідія Єнко, директорка Національного музею-заповідника М.Гоголя

- Було багато заходів заплановано, але у зв'язку з ситуацією все відмінено. Але ми вшанували пам'ять, звичайно, дотримуючись усіх санітарних норм, ми поклали квіти живі до пам'ятника, до могили батьків на території музею. Ми сьогодні про нашого геніального майстра слова написали на сторінках соціальних мереж на нашому сайті, щоб наші українці і всі шанувальники М.В.Гоголя вкотре згадували, що у нас був і є такий геніальний майстер слова.

У театрі – теж зміни. Провідний актор обласного театру імені Гоголя Богдан Чернявський за день до річниці в інтернеті виклав відеозвернення. 

Богдан Чернявський, провідний актор обласного театру ім.М.Гоголя

- Якби не ця ситуація із коронавірусом, ми б уже завтра відкривали наш традиційний фестиваль «В гостях у Гоголя». Але, на привеликий жаль, наша гоголівська родина сьогодні вимушена залишатися вдома. Працюють дистанційно, у режимі онлайн. Сподіваємося, віримо, що це ненадовго.

Колишня Василівка, а нині – село Гоголево. Тут, у родовому маєтку, пройшли дитячі та юнацькі роки майбутнього генія світової літератури. Зараз Національний музей-заповідник Миколи Гоголя є перлиною туристично-рекреаційного кластеру «Гоголівські місця на Полтавщині». Працівники музею чекають, що карантин скінчиться, і тоді шанувальники слова зможуть до них завітати.

Стрічка новин