На Полтавщині уже двоє хворих на коронавірус

Іще є 13 підозри, серед них – грудне немовля. Складено 58 протоколів стосовно людей, які порушили карантин. Миргородську лікарню готові повністю перепрофілювати для прийому хворих на COVID-19. А от ринки на Полтавщині... не працюватимуть. Про це та інше йшлося на черговому брифінгу у Полтавській ОДА.

У щоденному онлайн-брифінгу, окрім голови ОДА Олега Синєгубова, брали участь голова обласної ради Олександр Біленький та секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Олег Синєгубов охарактеризував загальну ситуацію. Зокрема, за останню добу в Україні захворіло ще 120 людей. Загалом їх вже 669. Найбільше – у Вінницькій, Івано-Франківській, Київській, Тернопільській, Чернівецькій, Черкаській областях та місті Києві. На Полтавщині діагностовано другий випадок. Це – донька вже хворої кременчужанки, яка повернулася із Польщі.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У неї наразі симптомів хвороби ніяких немає, але вона продовжує бути носієм. Вона була на самоізоляції. Нині вирішується питання про її поміщення в інфекційну лікарню.

На даний час в області діагностовано 13 нових підозр. Серед них – дитина, якій всього один рік і два місяці.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У цієї дитини попередньо був позитивним експрес-тест. Наразі чекаємо тесту ПЛР. Це все дуже серйозно. Це не лише місто Кременчук чи Полтава. Ці випадки у нас є по областях, і вони мігрують по іншим населеним пунктам.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота висловлював занепокоєння щодо безпечності відпочинку полтавців під час минулих вихідних.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- У нас карантин не для того, щоб ми відпочивали на природі у компаніях, тому що один інфікований у компанії із п’яти чоловік інфікують інших. А потім вони приходять додому і інфікують своїх батьків. Таким чином ми отримуємо спалах інфекції.

Голова обласної ради Олександр Біленький переконаний: усі заходи, що проводяться в області, є виправданими.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- Краще всьому цьому запобігти заздалегідь, щоб не було, як у Чернівецькій області. Вона просить локалізації області від інших для того, щоб не було розповсюдження. А у нас область проїзна. І для того, щоб утримати стабільну ситуацію, треба дотримуватися того, що рекомендують і лікарі, і надзвичайники.

Щодо можливого відкриття ринків на Полтавщині учасники брифінгу однозначно заявили, що не робитимуть цього.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Наша спільна позиція – про те, що Полтавщина наразі не готова. І ми не можемо на себе взяти таку відповідальність і наразити полтавців на можливість захворювання у тих масових скупченнях людей на цю хворобу.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Ринки у Полтаві мають бути закритими. Це наша принципова позиція. Я вдячний обласній раді за підтримку. Ми чітко розуміємо, що це збитки для підприємців і робочі місця. Але життя і здоров’я людей наразі – найголовніше.

На запитання, чи готова обласна рада виділяти кошти на протидію поширенню коронавірусу, Олександр Біленький відповів, що у цій справі наша область – серед лідерів.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради 

- Полтавщина якраз входить у ту п’ятірку областей, які виділили найбільше коштів на боротьбу з коронавірусом і один із найвищих відсотків освоєння цих коштів. Окрім того, у нас є резервний фонд, який може оперувати ОДА, що вона і робить. І якщо буде потреба, ми проведемо сесію.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов також розповів про свій візит до Миргородської центральної районної лікарні, у якій побував цього ж дня. Там він перевіряв стан забезпечення закладу засобами захисту й необхідним обладнанням.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Якщо брати те інфекційне відділення – воно може прийняти 35 хворих, надалі можна буде розмістити ще 135. І взагалі та міська лікарня може бути повністю переобладнана під інфекційну лікарню і прийняти ще 200 хворих.

Насамкінець брифінгу очільник області наголошував: область готова до будь-якого розвитку подій, і навіть найгіршого сценарію.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Якщо буде необхідно, ми можемо розмістити контрольні пункти у кожному місці обласного значення, у нашому обласному центрі. І по області – так само. У випадку виявлення у тому чи іншому пункті спалаху на цю інфекцію.

Стрічка новин