СБУ припинила діяльність групи, яка поширювала у Facebook фейки про коронавірус на замовлення з Росії

СБУ припинила діяльність групи, яка поширювала у Facebook фейки про коронавірус на замовлення з Росії

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) викрили та припинили діяльність групи інтернет-агітаторів, які поширювали за гроші з Росії фейковий контент про коронавірус в українському сегменті Facebook.

"Оперативники спецслужби встановили, що двоє зловмисників виконували замовлення з Росії на розміщення неправдивої інформації про поширення коронавірусу. Їхньою метою було спричинення паніки, дискредитація дій влади і дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні", - повідомляє пресцентр СБУ.

Було встановлено, що для популяризації фейків зловмисники використовували мережу ботів. Недостовірну інформацію вони отримували з російських соцмереж. Завдання від замовників вони отримували із закритої групи у "Вконтакте". Там же звітували про виконану роботу.

"Винагорода за протиправну діяльність надходила з гаманців електронних платіжних систем РФ із максимальною анонімізацією замовників. Наразі викриті жителі Києва визнали свою провину, надали доступ до акаунтів у закритих спільнотах і сприяють встановленню особистостей "кураторів", - повідомляють правоохоронці.

Тривають невідкладні заходи для встановлення безпосередніх замовників і можливих співучасників. Загалом, зазначають у спецслужбі, з початку карантину СБУ виявила 81 розповсюджувача фейків про коронавірус. Шестеро із них діяли за завданнями з РФ.

Стрічка новин