У Полтаві вперше провели діагностику коронавірусу

Порушників карантину притягуватимуть до адміністративної відповідальності. Видатки на держслужбу слід скорочувати, а зарплату медикам – підвищувати. Про це та інше йшлося на черговому брифінгу голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова. 

На жаль, в Україні продовжується динаміка зростання захворюваності на коронавірус. Тільки за останню добу COVID-19 інфіковано 69 чоловік. Нині ж в Україні їх уже 549. Із констатації цих цифр Олег Синєгубов розпочав брифінг.

Він назвав області, де коронавірус розповсюджений найбільше. Це - Київська, Івано-Франківська, Вінницька, Черкаська, Чернівецька, а також місто Київ. На Полтавщині нових випадків не зафіксовано.

Нагадаємо, у Кременчуці COVID-19 констатували у 68-річної кременчужанки. У Полтавському лабораторному центрі вперше почали діагностувати COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції. На щастя, три перші аналізи, які надійшли в Полтаву з Кременчуцького району, в лабораторії не підтвердилися. Втім, є дві нових підозри - це мешканці Машівки і знову Кременчука.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- З приводу Машівки – це житель, який повернувся з-за кордону. З приводу Кременчука – тут жінка, яка мала контакт із тією, у якої було лабораторно підтверджено захворювання на коронавірус.

Очільник області наголосив: якщо ситація у Кременчуці погіршуватиметься – там запровадять пропускний режим. До речі, перед в'їздом до деяких населених пунктів, за його словами, уже стоять намети. Там при потребі оглядатимуть імовірних хворих.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми будемо виявляти, у якому вони знаходяться стані. І після того приймати рішення лікарями щодо госпіталізації і місця такої безпосередньої госпіталізації.

Велику стурбованість голова ОДА висловив щодо безпечного відпочинку багатьох мешканців області минулими вихідними, коли панувала тепла й сонячна погода.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Спостерігали, можна сказати, масовий такий відпочинок на природі. І вчора на засіданні оперативного штабу ми звернули на це увагу. Звернули на це увагу правоохоронних органів.

Нагадаємо, згідно зі статтею 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штрафи за порушення карантину, санітарних правил і рішень місцевої влади з питань боротьби з інфекційними хворобами становлять від 17 до 34 тисяч гривень для громадян і від 34 до 170 тисяч гривень – для посадових осіб.

Відповідно до статті 325 Кримінального кодексу України, порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 17-51 тисяча гривень, або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі чи позбавленням волі до 3 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Кожну особу, яка порушує карантинні заходи, ми буде притягати до адміністративної відповідальності. Щодо режиму самоізоляції, то є певна черговість відповідальності. Спочатку це адміністративна, у випадку повторного порушення особа може бути притягнута і до кримінальної відповідальності.

На запитання стосовно закриття магазинів сільськогосподарського призначення, а зокрема, насіннєвих, Олег Синєгубов відповів так.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Наразі карантин діятиме. І ці магазини мають бути зачинені, бо це життя людей. Ми маємо втримати цю першу хвилю захворювання. Дуже добре, коли полтавці ставлять питання, що їм потрібно висадити на городі. Але я знаю ще одне питання: у нас немає у Полтаві жодного крематорію. Ми розуміємо і готуємося до найгіршого сценарію.

З іншого боку, запевнив голова ОДА, карантинні заходу можуть бути і послаблені, якщо стане зрозумілою динаміка розповсюдження захворювання. Олег Синєгубов також наголосив, що зарпалати медикам мають бути підвищені, а видатки на держслужбу – максимально скорочені.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це не стосується вчителів, лікарів. І поки що це не стосується правоохоронців. Ми розуміємо, для них ці виклики є наразі доволі істотними.

Стрічка новин