Кадрові питання, бюджет та подальша боротьба з коронавірусом

У Києві пройшло позачергове засідання Верховної Ради України. На ньому прийняли низку змін до законопроєктів, які пов’язані з протидією епідемії COVID-19.

За законопроєкти голосують без обговорень. Депутати мають вирішити долю низки законопроєктів: які стосуються забезпечення лікування коронавірусної хвороби, питання організації роботи Верховної Ради України на період дії карантину в Україні, а ще  внести зміни до державного бюджету України на 2020 рік. 

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Бюджет на 2020 рік є фактично бюджетом НС. І це для вжиття швидких заходів щодо подолання і боротьби з інфекцією COVID-19 необхідні кроки неординарні, а часом непопулярні. Дякую фракціям, що долучилися до розробки даного законопроєкту, були враховані всі практично пропозиції, хоча ви всі розумієте, наскільки важко було приймати ті або інші рішення щодо відтермінування тих статей, з яких кошти були прекинуті на боротьбу з коронавірусом.

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» №3279 підтримали лише 223 депутати, рішення не було прийняте.

За те, щоб відправити законопроєкт на доопрацювання в профільний комітет Верховної Ради, проголосували 273 народних депутати. Законопроєкт допрацьовуватимуть до першого читання за скороченою процедурою. Відбулися і кадрові перестановки. Міністра фінансів Ігоря Уманського та міністра охорони здоров’я Іллю Ємця звільнили.

Були і кандидатури та спроби голосування за нових голів відомств. За кандидатуру Сергія Марченка на посаду міністра фінансів проголосували 223 народні депутати із 226 необхідних. Кандидата на посаду голови МОЗ Максима Степанова підтримали ще менше депутатів.

Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України 

- Ставлю на голосування пропозицію щодо підтримки проєкту постанови про призначення Степанова Максима Володимировича міністром охорони здоров'я України. Прошу підтримати та проголосувати. За - 217. Рішення не прийнято. 

Крім того, президент України Володимир Зеленський відкликав свого листа з проханням призначити міністром енергетики Ольгу Богуславець. Очільник держави зазначив, що сьогоднішні рішення депутатів вкрай важливі.

Володимир Зеленський, президент України 

- І ви всі знаєте, що дві головні умови: закон про землю та банківський закон. Зараз ми всі будемо з вами обговорювати ці питання. Ми можеми отримати величезні суми для підтримки української економіки. Сьогодні важливо підтримати нашу економіку.

Вже з другої спроби Рада призначила наступників двом звільненим міністрам. Міністром фінансів став Сергій Марченко (256 голосів), міністром охорони здоров'я - Максим Степанов (246 голосів).

Розглядали і проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. У депутатів було безліч доповнень та правок, серед них – і прохання зняти дане питання з розгляду. 

Стрічка новин