Голова ОДА закликав полтавців дотримуватися правил карантину

Полтавщина отримала чергову партію матеріалів для індивідуального захисту медиків. У Полтаві протестовано апарат, який дозволить визначати COVID-19. Область готова до можливого ускладнення ситуації. Поки що маємо тільки одного хворого на коронавірус, це пенсіонерка із Кременчука. Про все це йшлося на щоденному онлайн-брифінгу голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова.

Черговий брифінг голови ОДА проходив із паралельним сурдоперекладом. Тобто, до цієї теми увага прикута все більша. Цими вихідними тести виявили першого хворого на Полтавщині. Це – 68- річна кременчужанка. Олег Синєгубов повідомив: усі 24 хворих, які перебували у відділенні разом із нею, та 9 медичних працівників протестовано. Небезпечної інфекції у них не виявлено. Загалом нині в Україні – 480 хворих, за останню добу зареєстровано 62 нових випадки. На даний час в області є три підозри: дві людини – у Кременчуці і одна – у Горішніх Плавнях. На самоізоляції перебуває 2048 чоловік, які повернулися з-за кордону. Завдяки новому придбаному апарату хворих на коронавірус визначатимуть і на Полтавщині, нагадав Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У п’ятницю цей прилад було до нас поставлено, протестовано. І відсьогодні власними силами ми можемо проводити це тестування. Це значно скоротить час і допоможе нам якнайшвидше або спростовувати, або підтверджувати ту чи іншу інформацію щодо наявності COVID-19.

Очільник області повідомив, що Полтавщина отримала другу партію засобів індивідуального захисту для медиків. Це – 1120 одноразових комбінезонів, 4 тисячі респіраторів та 4 220 медичних масок. Незабаром має надійти і третя партія. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- До Полтави вона надійде або сьогодні вночі, або завтра, яка так само буде розподілена між інфекційними відділеннями, бригадами швидкої медичної допомоги і правоохоронними органами.

Голова ОДА прокоментував, чому на сайті Міністерства охорони здоров’я України вказано 12 лікарень на Полтавщині для госпіталізації пацієнтів із коронавірусом, а в області говорять про готовність 17 інфекційних відділень приймати хворих. Він наголосив: 12 лікарень – той мінімум, який мав би бути. Натомість підготовлено всі інфекційні відділення, а їх на Полтавщині саме 17. Першу хвилю ці заклади витримають, запевнив Олег Синєгубов. Втім в області, за його словами, готові ефективно протидіяти другій і третій хвилям. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ті лікарні уже визначені. Вони вже готові повністю оперативно змінити свій напрям і у випадку необхідності – приймати до себе таких хворих.

На запитання, чи проходив голова ОДА сам тестування на коронавірус, він відповів так:

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Якщо будуть підстави, мене так само, як і будь-якого посадовця, будуть тестувати експрес-тестами і у випадку потреби – ПЛР.

Насамкінець Олег Синєгубов закликав усіх полтавців ретельно дотримуватися правил карантину.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Вірус уже поряд. Тому масочний режим, миття рук, без потреби не виходьте на вулицю, уникайте місць великого скупчення людей. Про всі відомі вам порушення самоізоляції чи вимог карантину, будь ласка, повідомляйте до органів Національної поліції.

Стрічка новин