У Полтаві представили чергову партію засобів індивідуального захисту для медиків

На території обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського її презентували голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Полтавщина отримала спеціальні медичні маски, рукавички, термометри, захисні костюми та обладнання для апаратів штучної вентиляції легень. Це друга партія чергової допомоги із Китаю, яку напередодні анонсував президент Володимир Зеленський, розповів на презентації в обласній лікарні голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Це все, перш за все, звичайно, піде на ці 17 відділень. По мірі їх комплектування ми будемо вже оснащати всі інші заклади, які так само зможуть і розраховані для того, щоб приймати цих хворих у другу хвилю, якщо цих 17 відділень буде не вистачати.

Як буде розподілено цю допомогу – визначить спеціальна комісія.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Сьогодні засідатиме комісія, яка в залежності від потреби і оснащення кожного цього інфекційного відділення визначить, що, куди – 100, куди – 200, а куди, відповідно, поїде і тисяча навіть.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Усі кажуть: дайте туди й туди. Я вважаю, що ми маємо чітко локалізувати і знати, ще перше – це госпітальні бази, а далі оперативно робити і роздавати все. Ми ж говоримо про одноразові речі. А ми робили акцент на багаторазових речах. Їх сьогодні достатньо у кожній лікарні.

Серед допомоги – комплектуючі до апаратів штучної вентиляції легень. У боротьбі із коронавірусом вони відіграють важливу роль, переконує Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Наразі вже їх 326. І ми ще отримали декілька. Наразі проводять налаштування і встановлення. Тут вже ми почали отримувати сукупні комплектуючі, які необхідні для щоденного їх використання.

Очільник області каже: в області різні сценарії подальшого перебігу подій, моделюються найскладніші ситуації.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми готуємося до найгіршого. Тому ми ще все це будемо закуповувати. Просимо і бізнес надалі долучатися. І, дякуючи їм, вони нас дуже активно підтримують.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Треба всім акумулюватися і зрозуміти: ми працюємо із особливо небезпечною інфекцією. І дежава не просто ввела надзвичайну ситуацію, а щоб упорядкувати і ще раз наголосити на цих проблемах.

Стрічка новин