Як змінилося життя церкви під час карантину?

Карантин змінив звичний уклад усіх сфер життя: і світського, і духовного. У церквах служби тривають, але з дотриманням усіх санітарних вимог. У деяких храмах почали практикувати онлайн служіння. Готова церква й надавати посильну допомогу у боротьбі з коронавірусом. Наша знімальна група побувала у Свято-Макаріївському храмі.

На вході до храму на дверях висить листівка: «Коронавірусна інфекція COVID-19. Як вберегтися?». Триває ранкова служба, священник читає Євангеліє. На службі моляться кілька прихожан.

Віктор, прихожанин Свято-Макаріївського храму

- Я у кафедральному соборі знаходжуся на вранішній службі вже кілька років кожен день. Залишилися прихожани самі віруючі. Усі ці заходи, які держава для нашого блага встановлює, треба їх виконувати. Але храм Божий повинен бути відкритий для прихожан.

Протоієрей, прессекретар Полтавської єпархїї УПЦ Миколай Довганич каже: у храмах завжди ретельно слідкували за дотриманням санітарних вимог. А зараз роблять це іще скрупульозніше.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ

- Просимо і закликаємо у церкві, щоб всі дотримувалися санітарних норм, і самі намагаємося по максимуму обробляти і ручки на входах до храму. Намагаємося, щоб були в масках, щоб церковні працівники теж постійно дотримувалися цих санітарних норм.

Отець Миколай розповідає: в усі часи служби не припинялися – ні в лихоліття війн, ні під час епідемій.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ

- За допомогою, і тільки в молитві до Бога ми можемо подолати цю страшну хворобу. Ми знаємо, що все у Божих руках. Ми в це віримо. Тому ми молимося і просимо, щоб Господь усім нам допоміг.

Марія Невмиржицька, прихожанка Свято-Макаріївського храму

- Храм дає кисень. Молитва – це сила душі. Без молитви ми слабі і немощні.

У Полтавській єпархії закликали усіх віруючих ввечері о 21.30 молитися спеціальною молитвою (вона розміщена на сайті єпархії), щоб Бог відвів цю хворобу від нашої держави. Іще останнім часом у церкві з’явилися особливі молитви за медичних працівників, які знаходяться на передовій боротьби із коронавірусом.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ

- Зараз за всіма богослужіннями, за літургіями добавляються особливі молитви за лікарів, за те, щоб Господь дав їм сили, щоб Господь їм допомагав у боротьбі із цією хворобою. І молитви, щоб Господь звільнив землю від цієї страшної біди і хвороби.

Окрім духовної допомоги, церква готова надати й матеріальну підтримку.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ

- У нашій Полтавській єпархії почалися волонтерські дії, щоб зробити пошив масок для прихожан, для людей літнього віку, особливо для тих, хто в зоні ризику.

У деяких містах України, зокрема, у Києві, Одесі та інших, є монастирі, які вже зараз готові прийняти медиків. Полтавщина готова теж долучитися до цієї ініціативи.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ

- Якщо виникне таке питання, і на Полтавщині, і у Полтаві – будемо шукати додаткові місця для того, щоб можна скоротити шлях медиків, які знаходяться за межами міста. І ускладнено буде їхнє пересування.

Лихо згуртовує. І у міру своїх можливостей, переконує отець Миколай, церква й надалі допомагатиме долати цю недугу.

Стрічка новин