Вакцина проти туберкульозу може виявитися корисною в боротьбі з коронавірусом

Вакцина проти туберкульозу може виявитися корисною в боротьбі з коронавірусом

Вчені тестують ефективність БЦЖ проти COVID-19.

Вакцина, яка використовується проти туберкульозу, може виявитися ефективною в боротьбі з новим коронавірусом. Як повідомляє Bloomberg, австралійські вчені почали тестувати її дію на медиках з Мельбурна.

Бацила Кальмета – Герена (БЦЖ) використовується проти туберкульозу вже майже 100 років. Разом з тим, вона ефективна не тільки в цих випадках. Так, вона застосовується при лікуванні раку сечового міхура на ранніх стадіях і здатна зміцнювати "першу лінію оборони" організму, що дозволяє імунній системі ефективніше боротися з вірусами.

"Вона здатна зміцнити імунну систему, яка зможе захистити від цілого ряду різних інфекцій, цілого ряду різних бактерій і вірусів у набагато більш загальному вигляді, ніж від одного туберкульозу", - заявив керівник відділу дослідження інфекційних захворювань в Дитячому дослідному інституті Мердока в Мельбурні, професор інфекційних захворювань у дітей університету Мельбурну і керівник відділу інфекційних захворювань у королівськійдитячій лікарні Мельбурна Найджел Кертіс.

Чотири тисячі волонтерів з числа медичних працівників Мельбурна погодилися бути волонтерами у дослідженні. Вони вибірково будуть розділені на дві групи: одна отримає вакцину від грипу і БЦЖ, а інша – тільки вакцину від грипу. Вакцина-плацебо не може використовуватися в даному випадку в якості контрольної, оскільки БЦЖ залишає видимий слід, який дозволить точно зрозуміти, хто з медиків отримав вакцину, а хто – ні.

Подібне дослідження буде проведено і в Нідерландах. Кертіс також заявив, що веде переговори з клініками в інших містах Австралії і в Бостоні.

Стрічка новин