В Україні облаштують місця для обсервації і моніторитимуть дотримання ізоляції

В Україні облаштують місця для обсервації і моніторитимуть дотримання ізоляції

Уряд на позачерговому засіданні вчора, 29 березня, підтримав ініціативу міністра охорони здоров’я Іллі Ємця щодо посилення карантинних заходів через коронавірус.

Про це повідомив очільник МОЗ, інформує UATV з посиланням на пресслужбу відомства.

“Ми повинні захистити українців. Я все життя рятую життя людей і зараз зроблю усе, щоб якомога менше наших співгромадян постраждали від коронавірусу. Діяти треба швидко та рішуче”, – наголосив Ілля Ємець.

В ухваленій постанові передбачається, що особи, які хворіють на коронавірусну хворобу та не потребують госпіталізації, а також ті, хто контактував з такою людиною, зобов’язані дотримуватися режиму самоізоляції.

“Особи, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, підлягатимуть обсервації (ізоляції) протягом 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України”, – йдеться у повідомленні.

В Україні облаштують спеціальні заклади для організації обсервації. За це відповідатимуть обласні та Київська міська державні адміністрації. Також вони мають забезпечити транспортування до цих місць осіб, які підлягають обсервації, і медичне спостереження за ними. Згідно з постановою, до 5 квітня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України має розробити та впровадити Електронний сервіс для проведення моніторингу дотримання режиму самоізоляції та обсервації.

Нагадаємо, в Україні визначили перелік лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.

Стрічка новин