У Полтаві презентували обладнання для виявлення COVID-19

У Полтаві презентували обладнання, завдяки якому зможуть виявляти захворювання на COVID-19. Його для медиків придбав Всеукраїнський благодійний фонд HELPGROUP. На презентації побувала і наша знімальна група.

Презентація нового обладнання проходила на території державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України». Сам апарат нам не показали. Він знаходиться у приміщенні, вхід до якого заборонено. На фото обладнання має ось такий вигляд. За допомогою цієї системи проводяться обстеження змивів із носоглотки осіб з підозрою на COVID-19, що дозволяє встановити пацієнтам остаточний діагноз. Про це розповіла завідуюча вірусологічною лабораторією Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ Ірина Байбарза. Вона повідомила: апарат обробляє результати тестів одразу кількох людей.

Ірина Байбарза, завідуюча вірусологічною лабораторією Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ

- Одномоментно може людина виділити 12 осіб, а якщо потрібно внутрішній контроль, то 11. Ми вчимося на них працювати.

Зараз апарат проходить необхідну підготовку до роботи. Щоб налаштувати його – необхідно кілька днів, стверджує директор обласного лабораторного центру Андрій Хайлов.

Андрій Хайлов, директор Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України

- Ця апаратура – не принтер, який підключив і працюєш. Нам треба його протестувати, проінсталювати.

Ірина Байбарза також показує й коробочку із тестами. Каже: перші зразки будуть ще відправляти на підтвердження.

Ірина Байбарза, завідуюча вірусологічною лабораторією Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ

- Отаких ми отримали 18 коробочок. Одна коробочка на 24 дослідження, включаючи негативні і позитивні. Згідно нового наказу, ми перші десять негативних зразків і п’ять позитивних маємо відправити, як зовнішній контроль якості.

Вартість системи для обробки тестів – 600 тисяч гривень. Придбав обладнання для потреб закладів охорони здоров’я Полтавської області Всеукраїнський благодійний фонд HELPGROUP.

Давид Джалагонія, керівник ВБФ допомоги і розвитку HELPGROUP

- Дане обладнання було куплено через благодійний фонд завдяки двом компаніям – ТОВ «Люкс Полтава 2009», ось керівник – Юрій Лупаєнко, друга компанія – мережа аптек «Тріоль». Ми купляємо те, що знаходиться у наявності в Україні. Намагаємося говорити із тими представниками, які переобладнані під пошив і стараємося купляти те, що є у наявності.

Стрічка новин