Підприємці готові виділити лікарням 180 мільйонів гривень

Ринки на Полтавщині не працюватимуть, а охоронні підприємства мають виконувати свої функції. Посівна в області йде досить жваво, будівництво раніше анонсованих соціальних об’єктів та доріг не припиняється. Про це та інше йшлося на черговому щоденному брифінгу голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова.

Традиційно Олег Синєгубов брифінг розпочав із загальної статистики. За його словами, на сьогодні в Україні 218 хворих на COVID-19, 5 випадків летальних, 4 людини вже одужали і їх виписали із лікарні. За останню добу захворіло 62 чоловіки. На Полтавщині COVID-19 не зафіксовано. Але є 8 підозр.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- За аналізом інших областей джерелом інфекції є ті наші громадяни, які прибули із-за кордону. Наразі в області більше, ніж 1 тисяча 700 таких людей. Це люди, які повернулися із-за кордону і знаходяться вдома на самоізоляції.

На Полтавщині лікарні готові, у разі необхідності, приймати хворих. Зараз триває їхнє дооснащення.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Зараз ми постачаємо туди нове обладнання, ШВЛи, тести тощо. Звичайно, нове обладнання потребує і нового підходу. Це – електромережі, підвід кисню тощо. Цими всіма питаннями ми займаємося щодня.

Олег Синєгубов розповів: детально сплановано дії влади, медиків та правоохоронців під час можливої першої та другої хвиль захворювання.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Навіть готові до 3 хвилі. Якщо захворювання буде поширюватися, ми будемо переобладнати інші приміщення. Можливо, торговельні центри, навіть розглядаємо. Спортивні криті центри, установи, споруди для розміщення тимчасових госпітальних баз.

Голова облдержадміністрації переконує: при необхідності влада готова до запровадження жорстких заходів.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми готові до вчинення і задіяння більш жорстких санкцій і механізмів щодо перекриття міст, селищ, населених пунктів, де ця інфекція буде поширюватися.

Олег Синєгубов заявив, що ринки на Полтавщині не працюватимуть. А от охоронні підприємства, сказав голова ОДА, мають виконувати свої функції, щоб забезпечити правопорядок. Зарплати медиків, на його думку, мають бути прирівняними до тих, які отримують правоохоронці чи військовослужбовці ООС. Очільник області розповів, що підприємці Полтавщини замовили ще 10 апаратів штучної вентиляції легень, 10 тисяч захисних костюмів і 20 тисяч експрес-тестів. Взагалі, їхня допомога дуже суттєва.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Загальна кількість анонсованої допомоги на Полтавщину – це більше 180 млн грн. від приватного сектору. Що стосується бюджетів наших обласних і органів місцевого самоврядування, то вже виділено наразі більше 85 мільйонів.

Незважаючи на карантин в області, повним ходом триває посівна кампанія, зазначив Олег Синєгубов. Насіння та інших необхідних посівних матеріалі вистачає. За словами керівника області, вона навіть проходить жвавіше, ніж торік. Не припиняються й раніше анонсовані об'єкти великого будівництва.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Воно реалізується. Це – і ЦНАП, і кардіоцентр, і тубдиспансер. Це дорога «Київ-Харків», полтавська ділянка. Наразі все будується, але із жорсткими вимогами карантину.

Стрічка новин