Полтавські підприємці просять відкрити продуктові ринки

Полтавські ринки в умовах карантину закриті. Але це рішення не влаштовує підприємців, мовляв, чим вони гірші, ніж супермаркети: площа – більша, та й на свіжому повітрі. До того ж Міністерство охорони здоров’я України планує відновити роботу частини продуктових ринків країни. Але з таким рішенням не погоджуються у Полтаві. Підприємці усіх ринків міста сьогодні зібралися під стінами міської ради, щоб знайти компроміс з владою.

Під стінами міської ради зібралися підприємці з ринків міста. Вони невдоволені, що їм не дають працювати, адже в кожного – родина і діти. Говорять: розуміють, що карантин, але готові дотримуватися усього, що скажуть. 

Андрій Старіков, підприємець 

- Ми уже відпрацювали механізм роботи ринку. А це ввести масковий режим як для продавців, так і покупців. Дезінфекція на робочих місцях. Охорона буде всіх перевіряти та пропускати.

Просять відкрити хоча б продуктові ринки. Тому чекають на секретаря міської ради Олександра Шамоту, щоб дійти якогось копромісу.

Люди вже майже на межі. 

- Ми промовчимо, дорослі. Протянемо. А як же діти? Їм же не поясниш – їсти немає що. Їм же не скажеш, ляж, поспи, воно пройде! Приведуть сюди усі підприємці дітей.

- Влада замість того, щоб допомагати, як кажуть ото: ми турбуємося. Вони не турбуються про нас, а просто хочуть нас задавати. Ми ніби маленькі мишенята, і вони дивляться на нас: а що ж вони будуть робити?

Через деякий час до них виходить Олександр Шамота. Йому підприємці розповідають про свої варіанти: останні згодні вийти хоча б на декілька днів, щоб показати, як вони дотримуються норм і вимог з дезінфекції. А влада тоді нехай вирішує, чи давати дозвіл на продовження торгівлі.

Олександр Шамота вважає, що відкривати не варто, адже так вони убезпечать людей від поширення інфекції коронавірусу. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Змін до рішення міської ради не буде. Ринки як не працювали, так і не будуть працювати. Я розумію збитки, я розумію все, я розумію збитки до бюджету – ненадходження ПДФО, але моє головне завдання зараз зробити так, щоб не дати вірусу у Полтаві розповсюдитися. Крапка. Іншого рішення від мене ви не отримаєте.

Стрічка новин