У Полтаві починає розквітати магнолія

Аби відчути аромат квітів і за нагоди – сфотографуватися на їх фоні, не треба їхати кудись. Адже на території Полтавської державної аграрної академії квітує красуня-магнолія, яку за білі квітки викладачі і студенти аграрної називають нареченою. Наразі – карантин, кількість відвідувачів, які можуть помилуватися цвітом дерева, обмежена, але нашій знімальній групі вдалося потрапити на територію навчального закладу.

Величезне дерево магнолії кобус, яка росте на території Полтавської державної аграрної академії, почало вкриватися білими квітами. На території вишу таких дерев три.

Павло Писаренко, перший проректор ПДАА

- Його родина – це Північна Америка. У нас вона була посаджена наприкінці 70-х – початку 80-х років. Тоді, коли колишній ректор Добровольський задумав зробити на території академії парк. На сьогодні у нас близько 140 видів дерев різноманітніх. Від реліктових і до самих сучасних.

Ця магнологія починає квітнути першою. Інші ростуть у затінку, тож розкриваються пізніше.

Павло Писаренко каже: під цим деревом в університеті проводять всі весняні заходи. 

Зазвичай дерево починає розквітати в квітні-травні, але цьогоріч білосніжні квітки через теплу зиму з'явилися раніше. 

Павло Писаренко, перший проректор ПДАА

- Вона недовго квітне, вона квітне тиждень-два, і потім все опадає. Але для нас, коли ще все не розпустилося, а магнолія вже має квіти – це для нас символ відродження і символ весни, яка перемогла зиму. І життя продовжується.

Магнолія кобус – один із найбільш морозостійких видів магнолії, яких науці загалом відомо більше двохсот.

Стрічка новин