Карантин не вплинув на хід проведення на Полтавщині весняно-польових робіт

Карантин не вплинув на хід проведення на Полтавщині весняно-польових робіт

Незважаючи на карантин та стан надзвичайної ситуації, в Полтавській області посівна кампанія розпочалася на тиждень раніше, ніж минулого року.

Про це повідомив на брифінгу голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, відповідаючи на питання журналістів. Аграрії вже засіяли понад 60 гектарів ранніми зерновими культурами: це ячмінь, овес, горох.

«Для проведення весняно-польових робіт на Полтавщині насіння достатньо. Його виробляють 34 господарства області. Оптові насіннєві бази працювати будуть, посівну кампанію зірвати не маємо права, – запевнив Олег Синєгубов. – Поставало питання щодо пального, роботи АЗС. Трейдери пально працюють, мастильні матеріали також доставляють до фермерів. Ніяких нарікань від аграріїв не має».

Невеликі фермерські господарства для закупівлі всього необхідного для посівної можуть користуватися кредитною державною програмою «5-7-9» та та методом аграрних розписок, які впроваджуються в області.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА, озимі культури збереглися на площі 237,7 тисяч гектарів і знаходяться в доброму й задовільному стані. Ранні польові роботи, раннє відновлення вегетації озимих культур дають гарні очікування та перспективи на нинішній аграрний рік при умові достатнього зволоження в наступний період.

Стрічка новин