Полтавщина отримає обладнання для тестів на коронавірус

Полтавщина отримає 104 мільйона гривень субвенції з державного бюджету на розвиток системи охорони здоров’я. А ще в області почнуть самостійно проводити діагностику на виявлення COVID-19. Про це йшлося на виїзному онлайн-брифінгу у Лубнах.

Спочатку голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, народний депутат України Анастасія Ляшенко, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак оглянули Лубенську міську лікарню. Вони констатували, що цей заклад повністю готовий до можливого прийому хворих на коронавірус. Заклад забезпечий експрес-тестами, а всі 10 апаратів штучної вентиляції легень, які там є, працюють. Потім відбувся безпосередньо сам брифінг. Олег Синєгубов наголошував: на Полтавщині ще не зафіксовано COVID-19. Нині на самоізоляції перебуває 1592 людини. Останнім часом було три підозри на хворобу. Експрес-тести – негативні, незабаром же мають надійти результати із київської лабораторії. Втім, дуже скоро звісток із столиці можна буде не чекати. На Полтавщині врешті з’явиться необхідне обладнання.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- І ми можемо самостійно робити оцю ланцюгову реакцію. Тобто, безпосередньо тут, на Полтавщині, проводити чіткі аналізи на підтвердження або спростування захворювання на коронавірус.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про головні критерії тих медичних закладів, які готові будуть приймати хворих.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА 

- Це лікарні, які мають інфекційні відділення і боксовані палати. Щоб вони могли ізолювати і дотримуватися режиму. Це сьогодні ми знаходимося в опорній лікарні, побачили, що є добудований сучасний інфекційний стаціонар, де є окремі бокси, заходи, заїзди. Вони є в Миргороді, Хоролі, Кобеляках, Кременчуцька лікарня інтенсивного лікування.

Народний депутат України Анастасія Ляшенко запевнила, що на державному рівні робитимуть усе можливе, щоб підтримати соціальну сферу. А передусім, найбільш малозахищені верстви населення.

Анастасія Ляшенко, народний депутат України 

- На кожному засіданні Кабміну приймається ряд таких соціальних пакетів, направлених на захист саме найвразливіших категорій людей і тих, хто, дійсно залишився без роботи, у вимушених відпустках, хто змушений платити якісь кредитні зобов’язання. Ряд законодавчих норм прийнято на підтримку цих людей.

На розвиток системи охорони здоров’я Полтавська область отримає 104 мільйона гривень субвенції з державного бюджету. Таке рішення ухвалив Уряд. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Він також наголосив, що нині, як ніколи, налагоджується тісна співпраця із обласної радою, головами міст та об’єднаних територіальних громад.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми на засіданнях оперативного штабу кожного дня з ними спілкуємося, ставимо питання, завдання, контролюємо їх виконання. І вважаю, саме завдяки таким діям за нами буде успіх.

Стрічка новин