Полтавка Ірина Григорова шиє захисні маски для поліціянтів та лікарів

Вже виготовила близько 30. Перші шила для своєї доньки-поліціянтки. Ідея виникла спонтанно, але отримали широкий попит. Інформацію про задум розмістила у Фейсбуці, і всього за декілька днів телефон розривається від дзвінків із замовленнями.

Дотримуючись особистих правил безпеки й санітарного захисту, Ірина Григорова сідає за рукоділля. На зшивання однієї маски потрібно чотири частини тканини. Вирізає їх за допомогою викрійки, яку виготовила одна з майстринь. Маски виготовляє з натуральної лляної тканини. Білі, чорні та зелені, прикрашені переважно українською символікою. Це калина, дуби, символи сили, мужності, дівочої та жіночої краси. 

Ірина Григорова, майстриня 

- Навіть хочу сказати: зателефонувала жінка одна, у них в неділю весілля. Вона дуже прохає виготовити дві масочки для нареченого і нареченої. Слово відмова не може навіть звучати. І вони замовляють чоловічу чорну з калиною і жіночу білу з калиною. Виготовимо, звичайно.

Пані Ірина розповіла, що ідея виникла спонтанно. Донька, яка працює в поліції, сказала, що не мають масок, тож вирішила допомогти. 

Ірина Григорова, майстриня 

- Але для своїх дітей, які працють на передовій... Звичайно, що моє материнське серце підказало, що треба щось зробити. Але що ж зробити, коли ми цим займаємося на своїй щоденній роботі. Я завжди щось створюю, проводжу майстер--класи... То чому це не зробити?

Поліцейські  хочуть маски чорного кольору, для медиків шиють з білого полотна, для прикордонників – із зеленого.

Замовлень на часі чимало. Декотрі навіть довелося відкласти через значний обсяг роботи. Авторка задуму підкреслила, що вишивка – це довга робота. На виготовлення такої маски вишивальниця витрачає в середньому 4-5 годин.

Наразі Ірина Григорова має ще близько 70 замовлень. Каже: телефонують з Одеси, зі Львову, Києва. Шитиме і даруватиме маски, доки буде потрібно, адже хоче допомогти та підтримати своїх співвітчизників. 

Ірина Григорова, майстриня  

- Моє завдання я вбачаю в тому – не піар. Я була проти зустрічі з кореспондентами. Основною моєю вимогою було те, щоб цим зайнялась не тільки я, а й зайнялись люди, невеличкими групами, потрібними речами. Я думаю, що з такими масками ніяка корона до нас не прийде.

Стрічка новин