Карантин в Україні продовжили та ввели надзвичайну ситуацію

Кабінет міністрів продовжив карантин до 24 квітня та запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території країни.

Режим надзвичайної ситуації запроваджений на 30 днів. Відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені до 24 квітня. Таке рішення прийняли на засіданні уряду 25 березня в Києві у зв'язку з поширенням інфекції коронавірусу. За останніми даними, в Україні зареєстровано 113 випадків захворювання на коронавірус.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що у випадку, якщо ситуацію вдасться розв'язати раніше, то рішення про термін обмежень прийматимуть окремо на засіданні Кабміну. Єдину державну систему цивільного захисту також перевели у режим надзвичайної ситуації.

Нагадаємо, раніше надзвичайну ситуацію запровадили в областях України, де зареєстрували випадки коронавірусу: Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій. А відтепер вона діє на території всієї країни. 

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Прошу не плутати з надзвичайним станом. Надзвичайна ситуація не обмежує конституційні права громадян, а лише консолідує зусилля для подолання загрози. У боротьбі з коронавірусом ми маємо виступати єдиним фронтом з нашими міжнародними партнерами. Вчора провели телеміст з нашими китайськими лікарями. Продовжуємо працювати, досвід китайських лікарів є надзвичайно важливим.

З 27 березня в Україні збираються повністю закрити кордони для пасажирських перевезень. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду доручив профільним міністерствам розробити і надати план щодо закриття кордонів України для будь-якого пасажирського сполучення. До кінця дня 27 березня мають зупинити пасажирський рух через кордони України. Він зазначив: у цьому є нагальна необхідність, тому що за останні тижні ми бачимо, що єдиним джерелом потрапляння коронавірусу в Україну був потік громадян з-за кордону, і цей потік продовжується, це посилює і збільшує кількість людей, заражених на цю інфекцію. 

Стрічка новин