Полтавська інфекційна лікарня отримала 500 експрес-тестів для виявлення COVID-19

За словами головної лікарки обласної інфекційної лікарні Наталії Свириденко, ці тести не показують остаточного результату на коронавірус. Після швидких тестів хворих з підозрою на коронавірус мають перевірити ще й ПЛР-тестами. Нагадаємо, 24 березня Полтавщина отримала 5000 експрес-тестів. Їх розподілять по області.

На столі на подвір'ї обласної інфекційної лікарні лежать тести. Їх цього дня демонструють представникам ЗМІ. Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак зазначає: на Полтавщині – жодного випадку виявлення коронавірусної інфекції COVID-19.

При перших ознаках респіраторного захворювання варто звертатися до сімейного лікаря. А він уже буде вирішувати подальший алгоритм дій. 

Наталія Свириденко, головний лікар КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня» 

- У разі виникнення підозри на коронавірусну інфекцію хворий чи пацієнт буде обстежений на грип, а потім вже буде застосовуватися оцей тест. Він робиться медпрацівником, бо до цього тесту є буфер. І ще ж дрібні прилади, які необхідні при визначенні цього аналізу. Він робиться або з капілярної крові, або з венозної крові, з сиворотки чи плазми.

Якщо лікар вважатиме за потрібне, то тест зроблять. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Саме головне, щоб ми правильно забрали цей змив з носоглотки, ротоглотки і щоб ми отримали якісний результат, бо від цього залежить все. Ми отримуємо змиви тут, ось на швидкісному тесті, наприклад, негатив, але все встановлює клініцист.

При цьому братимуть до уваги симптоми пацієнта та можливі шляхи зараження: приїзд з-за кордону чи контакт з потенційно-захворілими особами. Одна упаковка – одне визначення. Результат – упродовж однієї години. 

Швидкі тести мають використовувати лише в лікарняних закладах. 

Після використання тест, як і одяг лікарів, утилізують.

МОЗ повідомляє:

Експрес-тести на коронавірус будуть проводити у разі підозри на COVID-19 тільки лікарі певних закладів охорони здоров’я.

Якщо у вас є симптоми гострого респіраторного захворювання, телефонуйте до свого сімейного лікаря. Екстрена медична допомога виїжджає тільки на ургентні випадки. Медичні працівники екстреної допомоги НЕ БУДУТЬ проводити тест на COVID-19.

Наголошуємо, що експрес-тести будуть використовуватися лікарями закладів охорони здоров'я для «санітарного сортування», тобто, медики мають зробити два тести: один – на грип і експрес-тест – на коронавірус. Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо тест на грип позитивний, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна казати про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідні протиепідемічні заходи.

В Україні зафіксовано 113 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За даними ЦГЗ, станом на 10:00 25 березня в Україні – 113 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 29 нових випадків. Виявлено перші випадки інфікування у Волинській, Одеській, Луганській та Запорізькій областях.

Стрічка новин