В Полтавській області немає хворих на коронавірус

На самоізоляції уже 1286 чоловік. Тести на COVID-19 скоро робитимуть у Полтаві. Про це та інше йшлося на брифінгу за участю голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, голови Полтавської облради Олександра Біленького та секретаря Полтавської міськради Олександра Шамоти.

На початку брифінгу Олег Синєгубов поінформував, що в Україні офіційно зареєстровано вже 113 лабораторно підтверджених хворих на коронавірус. На Полтавщині поки що жодного випадку не зафіксовано. А от тих людей, які перебувають на самоізоляції, – уже 1286.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми розуміємо і бачимо з вами, як ця цифра поступово, дуже активно збільшується. Це ті люди, переважно, які повертаються із-за кордону. Я ще раз звертаюся до них: будь ласка, знаходьтеся на самоізоляції. І у жодному випадку не порушуйте вимог карантину.

Голова облдержадміністрації нагадав, що область днями отримала експрес-тести. Їх уже розподілили на 29 лікарень області.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми працюємо над тим, щоб ми мали змогу самостійно проводити ці тести. І не відправляти їх на Київ, а саме тут, у себе, вже підтверджувати достовірно, чи є захворювання на коронавірус, чи його немає.

Голова обласної ради Олександр Біленький зазначив, що найближча політика області має бути протекціоністською. Тобто, направленою на захист власних інтересів.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Нами буде сформовано обласний резервний фонд стабілізаційний на кшалт державного. Ми розуміємо: державні програми у певній частині будуть звернуті. І ми повинні будемо розраховувати тільки на себе.

Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота розповів про додаткові заходи, які вживатимуть, щоб запобігти розповсюдженню хвороби.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Перш за все, ми зараз плануємо і шукаємо постачальників, які дали б можливість закупити розчин для обробки будинків міста Полтави. Друге. Ми зараз розглядаємо усерйоз питання щодо заборони знаходження на дитячих спортивних ігрових майданчиках. Нацполіцієї відпрацьовано механізм спостереження і штрафів за невиконання цих вимог.

Олександр Шамота також повідомив: засідання міськвиконкому і сесії міської ради надалі проходитимуть у режимі відеоконференції. Якщо ж оголосять надзвичайну ситуацію і Полтаву закриють – залишаться п'ять в'їздів і виїздів із міста. 

І Олександр Біленький, і Олександр Шамота висловлювали обурення з приводу підвищення цін на деякі речі і продукти.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Мої такі побажання на загал – це зупинити політику необгрунтованого підвищення цін підприємцями. У тому числі і на маски. Трішки треба вдарити по рукам тим, хто хоче на цьому заробити.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Держава має втрутитися у цей процес і жорстко контролювати націнку у торговельних мережах. Тому що деякі торговельні мережі дозволяють собі втричі збільшити на ті товари, які вирощуються, я маю на увазі картоплю, цибулю. І розповідають про те, що ніби-то вони їх експортують.

Учасники брифінгу наголошували: тільки разом за умови активної співпраці усіх гілок влади та територіальних громад можна здолати цю недугу.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Я переконаний, що ми маємо так само пліч-о-пліч для того, щоб на Полтавщині здолати цю історію із цим захворюванням.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради

- Ми, як єдиний організм. У нас єдина проблема. Ми повинні її вирішити разом. І вийти з цієї ситуації.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Без єднання ми всі разом не зможемо окремо кожен побороти цю хворобу, яка насувається на Полтаву.

Також Олег Синєгубов нагадав, що в області активно працює оперативний штаб. Його засідання проходять щоденно.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми засідаємо кожного дня о 18.00. У нас у режимі онлайн підключені усі райдержадміністрації і керівники міст обласного значення. За необхідності ми спілкуємося із керівниками ОТГ. Ми вважаємо: саме у результаті такої комунікації ми зможемо досягти найбільшого ефекту.

Стрічка новин