У Копилах люди можуть залишитись без світла

Життя при свічках. У селі Копили Полтавської області ціла вулиця може залишитись без світла. Електропостачання їм мають вимкнути з першого липня. І хоча час ще є, втім, надії у людей на «happy end» у цій історії все менше й менше. Розбиралася в ситуації Юлія Хаврель.

Тиха сільська вулиця нарідкість переповнена людьми. І це в карантин. Мешканці села Копили занепокоєні тим, що вже найближчим часом вони будуть змушені жити при свічках. Зараз електроенергію люди отримують від державного підприємства «Полтавалісгосп», але воно не має на це права. І тому 49 домівок хочуть передати на баланс «Полтаваобленерго».

Катерина Хмара, мешканка с.Копили

- А вони хочуть підключити нас, як новобудову. По всім підрахунків це десь 18 тисяч з кожного будинку.

За словами людей, для більшості це просто непідйомна сума.

Тетяна Голубицька, мешканка с.Копили

- Більша частина - це 90 % мешкають ветерани лісового господарства. Вони пенсіонери у яких мінімальна пенсія. У нас є пільгові категорії, які теж нині не мають право отримувати ніяку допомогу.

За допомогою люди звернулися до місцевої влади. У Терешківській сільській раді кажуть, що це питання вони вивчають і вже мають декілька ідей по розв'язанню такої проблеми. Основними ж гальмами у владнані ситуації, за словами заступника сільського голови Дмитра Івіна, стало АТ «Полтаваобленерго».

Дмитро Івін, перший заступник голови Терешківської ОТГ

- Одна з ідей була - це ми зі свого боку будуємо лінію електропостачання. Це, як інвестиційна діяльність, ми маємо право на це вистачати кошти. Й передаємо цю лінію надалі для користування «Полтаваобленерго», а вони в свою чергу зменшують вартість підключення для людей. «Полтаваобленерго» на цю пропозицію не відреагувало. Зараз вивчаємо питання індивідуальної матеріальної допомоги, але повністю обстежуючи матеріальний стан кожної людини персонально.

З чого складається сума - 18 тисяч для кожного домогосподарства та чому «Полтаваобленерго» проти того, щоб Терешківська ОТГ побудувала лінію електропостачання, нам у товаристві не відповіли. За консультацією ми звернулися до юриста.

Тарас Захаров, адвокат

- Щоб я рекомендував, по-перше, зрозуміло, що всі ось ці цифри, які кажуть за підключення, вони кажуть в неофіційному характері, тому всі власники житлових будинків повинні звернутися до «Полтаваобленерго» із відповідними проханнями у письмовому вигляді для підключення їх до централізованої мережі з електропостачання. Потім коли вже «Полтаваобленерго» надасть відповідь із розрахунками вартості такого підключення, можна буде оцінювати законні чи незаконні вимоги «Полтаваобленерго».

Стрічка новин