Додатково хлорувати воду у Полтаві не будуть

Чи можна пити воду з крана? Чи краще кип'ятити або ж уникати взагалі цієї рідини? За останні дні у соціальних мережах почали поширювати інформацію, що комунальне підприємство «Полтававодоканал» буде додатково хлорувати воду і вона стане непридатною для вживання. Чи правда це? З'ясовувала Анна Ружін.

У соціальних мережах почали поширювати інформацію, що у ніч з 23 на 24 березня «Полтававодоканал» почне підсилену хлорацію води. Наберіть у ємності води, щоб був якийсь запас. Вода буде придатна для миття, а якщо для харчування, то лише після кип'ятіння. 

У КП «Полтававодоканал» цю інформацію повністю спростували. Говорять – це фейк! Вода у мережу подається така, як і завжди. 

Василь Воротинцев, директор КП «Полтававодоканал»

- У нас сьогодні вода відповідає санітарним нормам. Вона дуже хорошої якості. Єдине, що ми робимо, – це додаткові проби з наших 40 свердловин. Такі проби варто робити раз в рік, і от на початку карантину ми зробили додаткові проби.

На даний час питна вода міста Полтави за мікробіологічними та паразитологічними показниками відповідає гігієнічним нормативам, тому необхідності хлорувати воду немає. Залишкові концентрації хлору перед подаванням у водопровідну мережу визначаються кожну годину.

Незважаючи на карантин, підприємство працює та забепезпечує питною водою людей. Там дотримуються усіх вимог, носять захисні маски та дизінфікують поверхні. Оплату за послуги перевели в онлайн-формат. Тепер, щоб сплатити рахунки, не варто стояти в черзі та контактувати. 

Василь Воротинцев, директор КП «Полтававодоканал»

- За послуги варто платити, і я вас прошу робити це своєчасно. Адже сьогодні важко не лише підприємству, а й мешканцям нашого міста.  Тому, звертаюся до вас про своєчасну оплату наших послуг.

Стрічка новин