Сьогодні в Україні – день боротьби із захворюванням на туберкульоз

Україна входить до двадцятки світових держав, де найбільше розповсюджений туберкульоз. 

І це навіть, незважаючи на те, що в останні роки кількість хворих у нашій країні зменшилася. Про все це йшлося на онлайн-пресконференції медичних фахівців, приуроченій Всесвітньому дню боротьби із туберкульозом.

Таку невтішну статистику в.о. генерального директора Центру громадського здоров'я України Ігор Кузін пояснив тим, що в Україні – й досі класичне лікування туберкульозу: щонайменше – півроку у стаціонарі протитуберкульозного диспансеру.

Ігор Кузін, в.о.ген.директора Центру громадського здоров'я України

- Україна прагне змінити це. З 1 квітня 2020 року у рамках медреформи змінюється підхід до лікування туберкульозу — зі стаціонарного на амбулаторний. Це означає, що кожен хворий на туберкульоз лікуватиметься вдома: житиме з сім’єю та відвідуватиме роботу. Так само, як і здорова людина.

Андрій Скіпольський, директор директорату громадського здоров’я МОЗ

- Міністерство охорони здоров’я та Уряд усвідомлюють критичну важливість докладання максимальних зусиль для ліквідації туберкульозу в Україні. І враховуючи, що від прогресу у боротьбі із туберкульозом залежить цілком і перспектива ліквідації туберкульозу у європейському регіоні.

Яна Терлеєва, завідувачка відділом координації програм лікування туберкульозу 

- На нашу думку, той потенціал і досвід, який на сьогоднішній день накопичено у протитуберкульозній службі, він може бути корисним, і в тому числі ефективно використовуватися для протидії CОVID-19.

Стрічка новин