Полтавщина отримала 5 тисяч експрес-тестів та майже 2 тисячі систем ПЛР для діагностування коронавірусу

Про це повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов під час щоденного онлайн-брифінгу. Говорив він і про фейки в Інтернеті, необхідність скорочення пасажирських перевезень і суворіше дотримання карантину.

Голова облдержадміністрації брифінг почав із аналізу загальної ситуації в Україні із захворюванням на COVID-19. Він, зокрема, розповів, що за останню добу у державі зафіксовано 11 нових випадків. Усього ж цим вірусом нині інфіковано вже 84 чоловіки. На Полтавщині хвороби ще не виявлено. Втім, уже 995 наших земляків, які повернулися з-за кордону, перебувають на самоізоляції.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ці люди знаходяться під контролем. Сімейні лікарі контактують як телефоном, так і, відповідно, перевіряють їхній стан. І так само перевіряють органи поліції. У них ця база даних так само є.

Очільник області закликав їх не порушувати режим карантину та сомоізоляції.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Від цього залежить не лише ваше життя, ваше самопочуття – це безпека наших із вами мешканців.

Олег Синєгубов розповів, що в область уже надійшли 5 тисяч експрес-тестів та майже 2 тисячі систем ПЛР для діагностування коронавірусу. Зараз їх розподіляють по лікувальним закладм. Відповів і на запитання стосовно затримки поїзда, який прибув до Києва із однієї із сусідніх країн і де перебували близько 30 наших земляків.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У п’яти людей встановили підозру, відповідно, на короновірус. Їм провели швидкі тести. На час їх виконання поїзд знаходився на санітарній зупинці. Результати тестів усіх п’яти пасажирів – негативні. Тобто, коронавірусної інфекції не виявлено. Усі здорові.

Окремо керівник області зупинився на розповсюдженні фейків. За його словами, в Інтернеті з'явилася інформація, начеб-то директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак дав вказівку медикам фіксувати у хворих на коронавірус пневмонію. А хто цього не виконає, мовляв, буде звільнений.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Я ще раз підтверджую, що ця інформація не відповідає дійсності. Я прошу і надалі громадян не реагувати на ці фейки і користуватися лише підтвердженою інформацією із офіційних джерел.

Щодо пасажирських перевезень, які здійснюють окремі підприємства та організації, то вони будуть скорочені, наголосив Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми надалі прийматимемо жорсткіші заходи. І ті підприємства, установи та організації, які нами не будуть подані до Кабміну, у тому числі, як підприємства критичної інфраструктури, вони мають тимчасово припинити свою діяльність.

Керівник області подякував медикам та правоохоронцям, які знаходяться на передовій боротьби із розповсюдженням COVID-19, та закликав усіх мешканців області ретельно дотримуватися правил карантину.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Будь ласка, без необхідності не виходьте з дому. Якщо вийшли на вулицю – максимально користуйтеся масками. За можливості не користуйтеся громадським транспортом. Це наша із вами безпека.

Стрічка новин