Поширення пандемії прискорюється — ВООЗ

Поширення пандемії прискорюється — ВООЗ

Проблема коронавірусу торкнулася майже всіх країн світу.

Темпи поширення коронавірусу COVID-19 у світі прискорюються. Про це на брифінгу в Женеві заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус, передає УТ.

"У ВООЗ отримали дані про понад 300 тисяч випадків зараження COVID-19. Ця проблема торкнулася майже всіх країн світу. Поширення пандемії прискорюється", - наголосив глава ВООЗ.

Гебреєсус пояснив, що між першим і 100-тисячним випадком зараження минуло 67 днів. Потім треба було лише 11 днів, щоб досягти позначки у 200 тис. заражених, і чотири дні, щоб перевищити 300 тис. випадків.

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

Стрічка новин