Ситуація із громадським транспортом в Україні

Через те, що інфекція коронавірусу продовжує розповсюджуватись територією України, з 23-го березня вступили у дію нові обмежувальні заходи. Мова – про режим роботи громадського транспорту. Відтепер у столиці ним користуватися можуть лише медики, поліцейські, співробітники продуктових магазинів та громадяни, чия професія пов'язана із забезпеченням життєдіяльності міста. У Полтаві ж обмеження м'якші.

Табу на громадський транспорт у столиці. Лише окремі категорії громадян зможуть ним користуватись - за наявності спеціальної перепустки із печаткою підприємства. Контролюватиме це поліція. 

Віталій Кличко, Київський міський голова

- Це – медичні працівники, рятувальники, правоохоронці, фахівці сфери ЖКГ, люди, які працюють в продуктових магазинах та аптеках. Також – співробітники стратегічних підприємств.

Мер Києва додає - на такі заходи міська влада наважилась, порадившись із представниками інших країн, зокрема, Китаю. Мета - суворе обмеження контактів між людьми. Влада продовжує наголошувати на потребі максимальної самоізоляції - додав Кличко.

У Полтаві ж обмеження оголосили лише на пільговий проїзд.

Лариса Шило, кореспондентка

- Відсьогодні полтавці, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті, зможуть скористатись цією можливістю лише упродовж чотирьох годин. Причина – аби «розвантажити» автобуси та тролейбуси.

Час для пільговиків - з 11-ої до 15-ої. Проте на зупинках - малолюдно. 

Парасковія, пенсіонерка

- Як куди терміново треба – то треба їхати. Ну, спасибі і за це.

Віктор Муленко, пенсіонер

- Нормально, все правильно. Пільговики можуть посидіти. Особливим категоріям – будь-ласка, цілодобово проїзд.

Кількість комунальних автобусів та тролейбусів на дорогах Полтави - стабільна, говорить Олександр Шамота. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Транспорт поступово зменшується, приватний перевізник, на жаль, поступово сходить з маршрутів, саме тому критично необхідно, щоб ті категорії, які забезпечують життєдіяльність міста, діставались до роботи в першу чергу.

Представник Асоціації перевізників Полтавщини Юрій Лупаєнко каже - 60 відсотків перевізників не виходять на маршрути, бо просто  немає кого возити.

Юрій Лупаєнко, голова ГО «Асоціація перевізників Полтавщини»

- Ми не вторговували навіть на те, щоб компенсувати витрати на паливо. Ще коли по десять людей сідало... А зараз – один, два. Тобто, людей зовсім немає.

Стрічка новин