У Полтавському районі поліція завадила «дачним злодіям» зникнути з краденим майном

Двох чоловік, підозрюваних у проникненні до будинку в одному із сіл Полтавського району, затримали менше ніж за годину після скоєння крадіжки. Оперативно розкрити злочин вдалося завдяки господарю, який запам’ятав марку автомобіля і частину його державного реєстраційного номера.

Увечері власник дачі отримав повідомлення про спрацювання сигналізації. Чоловік «прилетів» до будинку, аби перевірити що сталося і помітив сліди зламу. Його увагу привернув автомобіль, що стояв у чагарниках, який миттю зірвався з місця і попрямував до виїзду із села.

Дачник телефоном повідомив про проникнення до будинку в поліцію і детально описав транспортний засіб, що здався йому надто підозрілим. Поліція розшукала легковика і встановила ймовірних зловмисників. Як згодом з’ясувалося, з будинку зникли два електрообігрівачі. У викраденні майна об’єктивно підозрюють двох приятелів, 28 та 29 років. Поліція встановила, що до будинку молодики проникли через вікно, пошкодивши решітку.

Роман Сипко, заступник начальника районного відділення поліції Полтавщини

- Слідчо-оперативною групою було встановлено даний автомобіль напротязі години.  Дані особи, які кермували автомобілем, які вчиниили злочин, було встановлено. Крім цього було застосовано службову собаку.

Завдяки службовій вівчарці на ім'я Тайра та інспектору-кінологу Алла Черкаська до рук поліції потрапили речові докази, яких позбулися «злодії» під час втечі. Собака-розшуківець знайшла інструменти, за допомогою яких спільники віджали віконну раму, та інші предмети, що можуть бути доказами їх вини у справі.

Олександр Лях, старший інспектор-кінолог кінологічного центру поліції Полтавської області

- Ця службова собака за запахови слідом знайшла молоток, сокиру, лм. Це ті речі, які викинули підозрілі, коли намагалися проникнути в будівлю. Далі вона знайшла радіатор, обігрівач. Ці речі упізнав потерпілий. А ще знайшла фару, яка відпала від машини підозрюваних.

Відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України - крадіжка, поєднана з проникненням до приміщення. Санкція статті передбачає від трьох до шести років ув’язнення.

Стрічка новин