Як працюють банки під час карантину

Як працюють банки під час карантину

22 березня Національний банк України розіслав банкам лист, в якому визначив їх режим роботи в період посилених заходів протидії поширенню коронавірусу.

  • Банкам радять перевести в онлайн взаємодію з клієнтами. З цією метою банки можуть закрити неключові відділення, скоротити час роботи або встановити окремі години для обслуговування пенсіонерів.
  • Банки зобов’язані забезпечити роботу центральних офісів, дистанційних каналів обслуговування та контакт-центрів. 
  • У банкоматах повинна бути готівкаУ спальних районах повинні працювати відділення, щоб клієнтам не потрібно було довго до них добиратися.
  • У приміщеннях відділень повинні бути передбачені технологічні перерви для провітрювання, дезінфекції та вологого прибирання, а працівники повинні бути забезпечені засобами особистого захисту.Дозволяється відмовляти в обслуговуванні клієнтам, у яких є симптоми хвороби.
  • Банкам заборонено нараховувати і стягувати штрафи, пені, будь-які інші обов’язкові платежі за несвоєчасне здійснення платежів за споживчими кредитами.Заборонено підвищувати процентну ставку за споживчими кредитами. 
  • Клієнти банків на час карантину можуть призупинити сплату платежів за іпотечними кредитами, і банки не повинні в таких випадках стягувати з них заставу.

Також НБУ збирається запропонувати Кабміну перевести всі виплати – зарплату, пенсії, соціальну допомогу, субсидії – виключно на безготівкову форму, щоб запобігти поширенню коронавірусу через готівку.

Стрічка новин