Почастішали пожежі в екосистемах на відкритій місцевості

З настанням теплої пори року пожежі на відкритих місцевостях трапляються дедалі частіше, а причина – людська неуважність.Головне управління ДСНС України у Полтавській області звертається до громадян із застереженням обережно поводитися з вогнем! Надзвичайники просять не спалювати сміття на городах та суху траву на відкритих територіях.

За 19 березня у Полтавській області виникло 24 пожежі на відкритій місцевості. Основний фактор таких пожеж – людський фактор та необережне поводження з вонем. 

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДСНС в Полтавській обл. 

- Спочатку року в області виникло понад 150 пожеж в екосистемах. Вже на сьогодні їх близько 200 цих пожеж. Горить по всих районах. В основному це місто Полтава та Кременчук. Найбільше по вчорашній добі. Горіло в Полтаві та районі.

Трава та сміття легко займаються від сірника або недопалка, а полум'я швидко розповсюджується на значні території. І, як наслідок, горять ліси, а в траві гинуть тварини та птахи. 

Лілія Гнатенко, прессекретар Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

- У зв'язку з погодніми умовами у лісах області уже встановився пожежонебезпечний період. Зважаючи на практику минулих років, найнебезпечнішим є саме весняне випалювання трави.

А лісові пожежі – це ще більша проблема. Сухі гілки, а особливо хвоя, мають швидку амплітуду розгоряння. А якщо цьому сприятиме ще й вітряна погода, то загасити буде вкрай важко.

Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавське лісове господарство»

- Наразі проводиться комплекс заходів, спрямованих на те, щоб не допустити поширення пожеж в лісових масивах. Це проведення мінералізованих смуг, встановлення наглядної агітації, патрулювання в лісових масивах лісової охорони. Також працюють системи відеонагляду, які забезпечують постійний нагляд з метою виявлення лісових пожеж.

Радіус огляду такої системи залежить від погодних умов і варіюється в рамках 15 кілометрів. На карті видно, який квартал горить. Працівники лісництва кажуть: достовірність – 99%.

Якщо під час відпочинку на природі, або знаходячись на присадибній чи дачній ділянці, ви помітили безупинне розповсюдження вогню – негайно повідомте до пожежно-рятувальної служби за номером «101».

Стрічка новин