Бачиш медика – пропусти до транспортного засобу без черги

Адже він поспішає на роботу і, можливо, завтра рятуватиме твоє життя чи життя твоїх рідних. Така акція почала діяти в Полтаві. Візуально медпрацівників можна впізнати за жовтими стрічками на рукавах. А ще вони мають тимчасові посвідчення. Чи пропускають медиків в першу чергу та які альтернативи дібратися до робити цим працівникам, дізнавалась Анна Ружін.

Бачиш людину з жовтою пов’язкою на зупинці – пропусти в транспорт без черги. Відсьогодні полтавські медики із посвідченнями та жовтими пов’язками на рукавах мають право на першочерговий доступ до громадського транспорту.

Пані Наталія працює в пологовому будинку головною акушеркою. До роботи в умовах карантину діставатися складно, адже почали діяти обмеження в транспорті – не більше 10 пасажирів. Ідея зі стрічками жінці подобається. 

Наталія Гасан, головна акушерка Полтавського міського пологового будинку 

- Зараз, коли увели такі стрічки і посвідчення, медичним працівникам не потрібно стояти. І ми без перешкод дістаємся на роботу. Не потрібно мед.працівникам виходити за 2 години із домівки, щоб доїхати і поміняти зміну.

Але цього дня й стався прикрий випадок, зазначає директорка Департаменту охорони здоров'я та соціального розвитку Полтавського МВК Вікторія Лоза. У маршрутці уже було 10 пасажирів. Люди на зупинці вимагали від водія пропустити медика в маршрутку, але той відповів, що це заборонено і запропонував поступитися одним місцем. Однак, ніхто із пасажирів не зробив цього, тому медпрацівник залишився на зупинці.

Вікторія Лоза, директорка Департаменту охорони здоров'я та соціального розвитку Полтавського МВК

- Гірко, ми ж розуміємо, що медпрацівники і зараз, і ті, які будуть на предовій. Тому сподіваюся і закликаю громадськість. Це і виявлення поваги до наших медичних працівників.

Наразі у місті працюють над виділенням окремого транспорту для медичних працівників, який доставлятиме їх до місць роботи. Але потрібен час, щоб відпрацювати цей алгоритм.

А від понеділка, 23 березня, діятиме обмеження на пересування громадським транспортом пільгових категорій Полтави. Безкоштовний проїзд для них буде лише з 11.00 до 15.00.

Стрічка новин