МОЗ позбавлятиме ліцензій лабораторії, де приховують виявлення Covid-19

МОЗ позбавлятиме ліцензій лабораторії, де приховують виявлення Covid-19

Міністерство охорони здоров’я України ініціюватиме відкликання ліцензій у лабораторій, зокрема приватних, які не звітуватимуть про проведені дослідження на коронавірус, згідно із встановленою формою.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час прес-брифінгу.

– 19 березня МОЗ направило додаткове роз’яснення, де чітко вказано, як повідомляти, зокрема приватним лабораторіям, про діагностовані випадки коронавірусу, щоб вчасно провести епідрозслідування. Крім того, є вимога до приватних лабораторій передавати перші п’ять позитивних і 10 негативних зразків в національну лабораторію для підтвердження. Наразі вони зобов’язані звітувати за встановленою формою. У разі порушення, МОЗ ініціюватиме відкликання ліцензії, – сказав він.

Він також зазначив, що Міністерство охорони здоров’я спільно з Державною митною службою, Міністерством фінансів і Мінекономіки розробило проект постанови з переліком товарів, робіт і послуг, які закуповуватимуть поза рамками закону про державні закупівлі. Цей документ планують ухвалити на засіданні уряду. Крім цього, за словами заступника міністра, очікується поставка ПЦР-тестів для розподілу у всій Україні.

Зазначимо, у Києві працівники приватної медичної клініки не повідомили Міністерство охорони здоров’я та Центр громадського здоров’я про пацієнта, хворого на коронавірус. За цим фактом прокуратура міста Києва ініціювала проведення досудового розслідування.

Стрічка новин