Коронавірус VS спокій: як не піддаватися паніці

Зараз більшість людей регулярно моніторять новини, відстежують статистику, обмінюються думками в соціальних мережах. Через пандемію коронавірусу багатьох охоплює паніка та страх заразитися COVID-19. Як втамувати відчуття тривоги, дізнавалась Юлія Хаврель.

Юлія Хаврель, кореспондентка

- На вулицях міста майже немає людей, а стрічка новин рясніє інформацією про коронавірус. Незнана небезпека примушує людей панікувати. За словами психологів, зараз у світі більшість людей відчувають підвищений рівень стресу та тривоги.

Серед тих, хто відчуває тривогу та роздратування, – й відома полтавська поетеса Марія Бойко.

Марія Бойко, поетеса

- Я себе ловлю на тому, що я дійсно підсіла на заспокійливі. Я спіймала себе на тому, що я, почитавши оту стрічку у фейсбуці, погано сплю вночі. 3 години ночі, я прокидаюся, думки, я не можу себе сконцентрувати, я не можу себе зупинити з цими думками.

Страх відчуває і полтавка Ірина Лазаренко. Дівчина намагається по можливості не виходити з дому або ж знаходитись на достатній відстані від людей.

Ірина Лазаренко, полтавка

- Я і так людина нервова, скоріше за все, схильна до впливу тих чи інших новин. Але я намагаюся тримати себе у здоровому глузді, тому що насправді важко тримати міру, бо кожен день читаємо щось, чуємо. Дуже багато всього написано в соц.мережах. Це важко.

Ми в онлайн режимі поспілкувались з психологом Яною Горбачовою, і ось що вона радить.

Допоможуть знизити рівень тривожності та попередити паніку досить прості кроки:

Будьте пильні до джерела, з якого надходять нові відомості;

Звертайтеся до першоджерел за достовірною інформацією (офіційні сайти, відповідальні особи або служби, які надають інформацію);

Обмежуйте споживання новин (не варто «залипати» у стрічках новин тощо).

Наші ж героїні Марія Бойко та Ірина Лазаренко намагаються зберігати спокій завдяки арт-терапії: малювати, писати вірші, грати на музичних інструментах тощо.

Стрічка новин