Ще до введення карантину у Полтаві відбувся V Міжнародний галузевий форум

Близько 140 представників від 50 державних та приватних нафтогазових компаній та установ зібрались у Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Як визначали стратегію розвитку енергонезалежності України - у сюжеті.

Тема цьогорічної бізнес-події – підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України. Визначали яким буде ринок на найближчі 10 років.

Окрім топ-менеджерів компаній нафтогазової сфери, у відкритті форуму взяли участь народні депутати України Андрій Боблях і Костянтин Касай, керівник експертної групи директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики та захисту довкілля України Владислав Рамазанов, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Олексій Іщенко, голова Шевченківської районної у м. Полтава ради Дмитро Задворкін.

Ректор Володимир Онищенко зазначив, що вимоги до працівників нафтогазових компаній постійно змінюються. Тож потрібно створювати умови для розвитку майбутніх фахівців. А найефективніше це можна зробити, об’єднуючи зусилля освіти, науки і бізнесу. Володимир Онищенко наголошує, що якісна підготовка та підвищення кваліфікації як інженерно-технічного персоналу, так і робітничих категорій – головна вимога часу і першочергове завдання для розвитку вітчизняного нафтогазовидобутку.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

- В університеті впроваджується сучасний світовий досвід. Університет трансформувався у заклад вищої освіти класичного типу. Це нова сторінка в історії нашого університету, де гармонійно поєднані 200-літні традиції та 90-річний науковий досвід та надсучасні іновації.

Викладачі і студенти говорять, що знання, отримані під час форуму, випереджають підручники.

Дмитро Ключка, віце-президент студентського відділення спілки інженерів-нафтовиків Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

- Це цікава можливість познайомитися і поспілкуватися із представниками компаній та майбутніми роботодавцями. Дізнатися новинки та інновації, що є в промисловості та галузі.

Студентів інженерних спеціальностей протестували на знання професії за методикою "Галузевий рейтинг Ньюфолк" – переможець отримав безкоштовну участь у подальших професійних і бізнес-подіях. Для усіх інших зацікавлених студентів різних спеціальностей заступник генерального директора з фінансів АТ Укргазвидобування Євген Палєнка прочитав відкриту лекцію про економічні аспекти діяльності нафтогазової компанії.  

Модератор форуму – генеральний директор ТОВ «НТП «Бурова техніка» Віталій Вітрик зауважив, що Полтавська політехніка стала тим майданчиком, де збираються усі нафтогазові компанії. Форум відбувся у трьох сесіях. 

Віталій Вітрик, генеральний директор ТОВ «НТП «Бурова техніка»

- Перше - нарощення вітчизняного видобутку вуглеводнів, друге - розвиток ресурсної бази, третє - сучасні технології та інтенсифікацій видобутку.

Під час форуму обговорили плани нафтовидобувних компаній, щоб збільшити кількість видобутку вуглеводнів.

Євген Палєнка, заступник генерального директора з фінансів АТ «Укргазвидобування»

- Ми проаналізували стан запасів вуглеводнів, які є в Україні. І якщо ми підходимо до запасів вуглеводнів не як до міфічної величини, а як до величини, яка має технології для видобутку та є економічно обгрунтованими. То на сьогодні, по категорії ми маємо 345 млрд. загальних запасів в Україні. На ліцензіях «Укргавидобування» ми маємо 260. На сьогодні, це підтверджено незалежним аудитом запасів.

У рамках форуму відкрили найсучасніший в Україні тренінг-центр для навчання та сертифікації працівників нафтогазової галузі, а також продемонстрували використання безпілотних літальних апаратів для обстеження обладнання видобувних та переробних компаній. Випробування дрону відбулось в лабораторії залізобетонних та кам’яних конструкцій.  Еlios 2 – це надійний і точний безпілотник для внутрішнього контролю. Захищена конструкція дозволяє проводити перевірки у важкодоступних ділянках. Він оснащений тепловізором і камерою 4K. 12-мегапіксельна камера дає приголомшливі деталізовані зображення з роздільною здатністю 0.18 мм / px, що дозволить виявити найменші деталі.  Такі дрони незамінні під час екстрених ситуацій, їхнє використання виключає ризики й загрози для життя і здоров’я персоналу.

Організатори анонсують, що наступний форум у Полтаві знову збере представників нафтогазового бізнесу з новими ідеями, які позитивно впливають на економіку області і держави.

Стрічка новин