За незаконне звільнення під час карантину роботодавцям загрожує більше 50 тис грн штрафу

За незаконне звільнення під час карантину роботодавцям загрожує більше 50 тис грн штрафу

Роботодавцям загрожують штрафи за незаконне звільнення працівників

За незаконне звільнення співробітників у карантинний період, роботодавцям може загрожувати штраф до 51 тисячі гривень, позбавлення права займати певні посади або виправні роботи строком до 2 років. Про це розповів заступник голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе, передає "ДТ".

За словами Цуцкірідзе, згідно ст. 172 Кримінального кодексу України (Грубе порушення законодавства про працю) у разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію. Заступник голови Нацполіції заявив, що правоохоронці будуть оперативно реагувати на порушення трудового законодавства і притягати порушників до кримінальної відповідальності.

"Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 — 51 000 гривень. — Ред.) або позбавлення права займати певні посади. Також їх можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на строк до двох років", — розповів заступник.

Також, згідно ст. 173 ККУ (Грубе порушення угоди про працю) коли людину беруть на роботу та укладають договір між ним і роботодавцем, там прописані певні умови.

"Роботодавці не можуть погіршувати їх під приводом карантину, інакше їм доведеться відповідати за такі дії. Правда, поки про такі випадки я не чув, всі з розумінням підходять до ситуації", — прокоментував Цуцкірідзе.

Раніше заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив про те, що уряд готується до продовження карантину після 3 квітня. Відповідне рішення буде прийнято, якщо темпи поширення COVID-19 в Європі не підуть на спад.

Стрічка новин