За незаконне звільнення під час карантину роботодавцям загрожує більше 50 тис грн штрафу

Роботодавцям загрожують штрафи за незаконне звільнення працівників

За незаконне звільнення співробітників у карантинний період, роботодавцям може загрожувати штраф до 51 тисячі гривень, позбавлення права займати певні посади або виправні роботи строком до 2 років. Про це розповів заступник голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе, передає "ДТ".

За словами Цуцкірідзе, згідно ст. 172 Кримінального кодексу України (Грубе порушення законодавства про працю) у разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися на 102 або писати заяву в поліцію. Заступник голови Нацполіції заявив, що правоохоронці будуть оперативно реагувати на порушення трудового законодавства і притягати порушників до кримінальної відповідальності.

"Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 000 — 51 000 гривень. — Ред.) або позбавлення права займати певні посади. Також їх можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або покарати виправними роботами на строк до двох років", — розповів заступник.

Також, згідно ст. 173 ККУ (Грубе порушення угоди про працю) коли людину беруть на роботу та укладають договір між ним і роботодавцем, там прописані певні умови.

"Роботодавці не можуть погіршувати їх під приводом карантину, інакше їм доведеться відповідати за такі дії. Правда, поки про такі випадки я не чув, всі з розумінням підходять до ситуації", — прокоментував Цуцкірідзе.

Раніше заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив про те, що уряд готується до продовження карантину після 3 квітня. Відповідне рішення буде прийнято, якщо темпи поширення COVID-19 в Європі не підуть на спад.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію