Полтавщина готова до можливої появи хворих на коронавірус

Але COVID-19 в області на даний час ще не зареєстровано. Українці, які повертаються з європейських країн, де виявлено хворобу, мають пройти 14-денну самоізоляцію. В області таких вже близько 300 чоловік. Про це повідомив на традиційному онлайн-брифінгу голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Онлайн-брифінг Олег Синєгубов почав із загального аналізу ситуації в Україні, де на сьогодні зареєстровано 16 випадків захворювання на COVID-19. Полтавщина не входить до списку областей, де є хворі на коронавірус. Втім, загроза ще залишається, адже додому із Європи повертається понад 11 тисяч українців.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Наше з вами завдання зараз – ідентифікувати таких осіб. Ми їх знаємо. І проконтролювати. Щоб ці люди знаходилися на самоізоляції. Зараз на Полтавщині таких 291 особа, які перебувають на самоізоляції. Цей інкубаційний період має становити не менше 14 днів.

Керівник області запевнив, що на Полтавщині готові до будь-якого розвитку подій.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми готові до викликів. І тому вже в області є 17 інфекційних відділень на 427 ліжкомісця, які готові надавати необхідну допомогу у випадку виявлення захворювання на цю хворобу.

Якщо ситуація погіршиться – медичного персоналу буде задіяно більше.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У нас в області також визначений додатковий медичний персонал. Це – 778 осіб, і допоміжний персонал у кількості 77 осіб, який буде залучено в осередках спалаху хвороби у випадку її виявлення.

Олег Синєгубов наголосив: в області додатково виділено півтора мільйона гривень для поповнення резерву медичних препаратів. Облаштовано 13 пунктів обсервацій на 817 осіб.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Чи мають люди, які приїжджають до Полтавщини із-за кордону, поміщатися у ці місця обсервацій? Відповідь така: одразу ні. Тобто, вони перебуватимуть на самоізоляції.

Найближчим часом Полтавщина має отримати необхідні тести для виявлення хвороби, зепевнив очільник області.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Частина тестів уже є, зокрема, у місті Кременчук. Частину тестів ми очікуємо наприкінці цього тижня. Вони вже проплачені. Тобто, іде питання тільки стосовно доставки. На наступному тижні вони будуть однозначно.

Олег Синєгубов переконує: у випадку виявлення захворювання медики діятимуть чітко і злагоджено.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- У випадку виявлення хворого – він відразу поміщається до інфекційної лікарні. Далі відпрацьовуються усі його контактні зв’язки. І цих осіб ми так само виявляємо і, відповідно, поміщаємо на самоізоляцію.

Голова ОДА каже: усі можливі варіанти уже прораховано.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Ми працюємо на випередження. І хочу сказати, що нами вжиті всі наразі заходи для того, щоб у випадку виявлення цієї хвороби на території Полтавщини ми оперативно відреагували.

Стрічка новин