Як курсує громадський транспорт в умовах карантину

Сьогодні зранку полтавцям було складно дістатись на роботу. Дехто до години чекав на зупинці, інші вирішили йти пішки. Другий день діє постанова Кабміну щодо обмеження кількості людей у транспорті. Про те, як курсують маршрутки та тролейбуси в умовах карантину, – у наступному сюжеті.

До години чекати, аби зайти до автобуса чи тролейбуса, врешті, запізнитись на роботу. Так розпочався ранок полтавців в умовах карантину. З 18 березня у маршрутки та тролейбуси не можна пускати більше, ніж 10 людей. Тож, серед всіх охочих проїхатись громадським транспортом на зупинках впускають лише кілька осіб. 

- На Половки я дістатись не можу. Зробіть якісь маски. До тролейбуса підійшов, у нього неможливо зайти. Це дуже погано. Якось треба це вирішувати.

- Доводиться кілька транспорту просто очима проводжати і стояти, і не мати можливості зайти просто у транспорт. Тому що 10 людей стоять на зупинці, а одного чи двох пускають. І то, деякі просто проїжджають мимо.

- Не є добре, що по 10 людей пускають. Що зміниться від того, якщо їх там буде 15 чи 20. Інша справа, якщо засоби захисту, маски носити з собою, це так. Я вважаю, що це ефективніше.

Возити по 10 людей у маршрутці збитково, говорить приватний перевізник Михайло Костов. Довго так не витримають. До того ж працівники почали хворіти. За останні 2 дні на лікарняний пішли 10% водіїв підприємства. 

Михайло Костов, представник Асоціації перевізників Полтавщини

- Зменшення призвело до того, що випускаємо на сьогодні тільки маленькі автобуси і 40% від транспорту, який у нас повинен виїжджати. Також це зробили всі перевізники. Водії – теж люди, вони теж хворіють, і машини стають, тому що нікому працювати. Водії за безкоштовно теж не будуть виїжджати на лінію.

Як громадський транспорт у Полтаві їздитиме далі, перевізники вирішують спільно з міською владою. Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко каже, прогнози невтішні.  

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ 

- Ця ситуація буде і далі погіршуватись. На сьогоднішній ранок приватні перевізники доповідають про зростаючу кількість водіїв і кондукторів, які або захворіли, або відмовляються виходити на роботу через певну якусь паніку. Є у нас на комунальному підприємстві також проблеми. У нас близько 16% водіїв зараз на лікарняному і близько 20% кондукторів також на лікарняному.

За словами перевізників, швидше за все, на вихідних маршрутки приватних перевізників містом взагалі не курсуватимуть. Лишається сподіватись тільки на комунальний транспорт.

Стрічка новин