Полтавські депутати виділили додаткові кошти на боротьбу з коронавірусом

Сьогодні у Полтаві відбулася 31 позачергова сесія міської ради, під час якої присутні 31 депутат одноголосно проголосували за розподіл коштів на програми для боротьби з епідемією коронавірусу. В умовах карантину засідання відбулося в досить незвичному форматі – у внутрішньому дворі міської ради. Телеканал «Центральний» мав ексклюзивну можливість транслювати сесію в режимі реального часу.

Протягом сорока хвилин депутати ухвалили 4 питання порядку денного. Головне з них – внесення змін до показників міського бюджету-2020. На боротьбу та профілактику із коронавірусом   додатково виділено 34,5 мільйона гривень. Так на матеріальне забезпечення лікарень Полтави спрямується 29 мільйонів 650 тисяч гривень. Вони підуть на реанімаційне обладнання, засоби індивідуального захисту для медичних працівників, лікарські засоби,  вироби медичного призначення. За ці кошти придбають 20 апаратів штучної вентиляції легень та 11 тисяч 133 тест-системи на коронавірус, повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я  та соціального захисту Полтавської міськради Вікторія Лоза.

Мільйон 250 тисяч виділено для створення матеріального резерву відповідної програми цивільного захисту населення. Ці кошти використають в разі прийняття рішення про обмеження в’їзду транспортних засобів до обласного центру для забезпечення поліцейських та інших працівників, які контролюватимуть в’їзди до Полтави. Також кожна з райрад міста отримає по 100 тисяч гривень субвенції на боротьбу із злочинністю. Їх розподілять між громадськими формуваннями. Оскільки сесія відбувалася не в залі, то депутати за кожне питання голосували, промовляючи «За».

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Сьогодні депутати зібралися, я їм вдячний за це, тому що важливо, щоб ми зараз об’єдналися у боротьбі проти вірусу і таким чином зробити все для того, щоб Полтава не мала прикрих випадків захворювання, а якщо б мала, то ми б оперативно змогли з ним справитися.

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради

- Влада наразі контролює ситуацію, ми зараз проголосували, щоб виділити кошти на превентивні заходи по даному питанню, щоб ми були підготовлені, бо коронавірус – це великий іспит для суспільства як на людяність один до одного, так і на майбутні загрози. Закликаю всіх полтавців не панікувати, ми будемо робити все, щоб коронавірус не поширювався.

Олексій Чепурко, заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ

- Я, користуючись нагодою, хочу звернутися до пенсіонерів: без нагальної потреби не виходьте з дому, на створюйте незручності іншим. Є частина людей, які вимушені користуватися громадським транспортом, бо їм треба добиратися на роботу. А є частина людей, які просто намагаються провести якось час і використовують громадський транспорт.

Вікторія Лоза, директор Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту Полтавської міської ради

- Ми вдячні депутатам, що підтримали, і коли зараз відбувається перепрофілювання лікарень в інфекційні, є слідкуюча апаратура, і дихальна, і медикаменти, і тест-системи – це, звичайно, важливо і дуже посилить медицину міста.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Зараз зібралися, і ще будемо збиратися, дофінансовувати всі ці моменти, а головне, полтавцям хотів побажати реально не панікувати. В умовах карантину всім потрібно зрозуміти, що доведеться затягнути трішки паски, тому що зараз страждає і малий та середній бізнес, люди не можуть нормально доїхати до роботи, але це все карантин.

Щодо останнього, то була пропозиція якось позначати медиків, щоб їх без черги пропускали в громадський транспорт. Вікторія Лоза ж зазначила, що зараз всім медичним працівникам виготовляють посвідчення.

Вікторія Лоза, директор Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту Полтавської міської ради    

- І звертаємося до громадян, якщо люди з посвідченнями медпрацівника заходять в транспорт, щоб вони йшли першими, тому що від них залежить наше з вами здоров’я, життя.

Наостанок секретар Полтавської міськради Олександр Шамота зазначив, що позачергова сесія може бути ще не одна, та попросив депутатів бути на зв’язку. 

Стрічка новин