Суперечка на кременчуцькій околиці

На околиці Кременчука спилювали зелені насадження. Роботи проводив новий власник ділянки. Місцевих мешканців це стурбувало. Вони також хвилюються, що навколишні подвір’я підтоплюватиме старе русло річки, якщо порушиться водний баланс унаслідок майбутнього будівництва на цій території. Намагалися розібратися у ситуації наші журналісти.

Побачивши, як на зеленій галявині почали зносити дерева, люди почали телефонувати до поліції та комунальних служб.

Максим, місцевий мешканець

- Вони зранку почали валити дерева. Мене це обурило. Я подзвонив у мерію. Кажуть: це не наші. Викликайте поліцію. Приїхала поліція. Вони документи показали: усе добре.

Олександр, місцевий мешканець

- Живі дерева тут. Екосистема, яка виконує певні функції. Хто компенсує? Це – інвестиції у наше здоров’я. Хто компенсує вирубку цих дерев дітям, онукам, нам – жителям?

Деревам, знесення яких обурило громаду, – не один десяток років. Але, попри невдоволення людей, роботи продовжили. Дереворуби пояснили: господарюють на власній ділянці.

Ілля Корнієнко, власник земельної ділянки

- Дана ділянка приватизована. Згідно із Законом України «Про благоустрій», ми маємо право пиляти дерева на власній ділянці без жодного дозволу. Але ми їздили учора у благоустрій. І приїжджав директор благоустрою. Ми з ним все це погодили.

Ще десять років тому місеві мешканці вже зверталися до влади стосовно цієї ділянки. Вони висловлювали своє побоювання щодо будь-якого будівництва на ній. Адже там знаходиться старе русло річки.

Олександр, місцевий мешканець

- Враховуючи, що снігу не було, дивіться, який рівень води (кидає камінь). Уявіть, все це буде підсипатися. У мене у дворі навіть поливу немає. Надлишок води, грунт постійно мокрий. Очерет у дворах навіть росте у декого.

Новий власник ділянки переконує: зливну систему облаштують за всіма правилами.

Ілля Корнієнко, власник земельної ділянки

- Профільне підприємство розробило технічні умови. Ми, згідно з цими технічними умовами, побудуємо зливну систему, прокладемо трубу. І все буде відповідно до правил, норм і законів.

Та не всіх людей така відповідь влаштовує. Вони планують знову звертатися до влади.

Олександр, місцевий мешканець

- Депутатів запросимо і поспілкуємося, наскільки це правильне рішення було прийнято.

Ірина, місцева мешканка

- Я не знаю, із чого починати, але починатиму із цього. Тому що нас просто затоплять.

Депутат Кременчуцької міської ради, секретар земельної комісії Оксана Піддубна пообіцяла розібратися у цьому питанні.

Оксана Піддубна, депутат Кременчуцької міської ради, секретар земельної комісії

- Не завжди технічна документація відповідає законодавству. Зі свого боку, звісно, підніму питання даної забудови, даної власності на земельній комісії.

Ставити крапку у цій суперечці ще рано. За розвитком тамтешніх подій спостерігатимемо і надалі.

Стрічка новин