Відсьогодні припинено залізничне та автобусне сполучення по Україні

Сьогодні, починаючи з 12:00, «Укрзалізниця» тимчасово припинила перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення: приміському, міському, регіональному та далекому. На Полтавщині приміські потяги, які вийшли в останній рейс 18 березня, курсували за скороченим маршрутом. Це були Полтава-Огульці до станції Коломак, Полтава-Південна – Кременчук-Пасажирський був обмежений до станції Кобеляки та потяг сполученням Кременчук-Знам’янка курсував лише до станції Павлиш. Також відмінені й автобусні перевезення. Яка була вдень ситуація на залізничному та автовокзалі Полтави, дізнавалися наші кореспонденти.

«Укрзалізниця» компенсує пасажирам повну вартість проїзних документів на усі скасовані через введення карантину рейси – без стягнення додаткових зборів.

Для зручності пасажирів та уникнення концентрації людей біля кас компанія подовжила термін повернення квитків до 1 місяця від дати запланованого відправлення поїзда, що скасований.

Просимо не поспішати на вокзали повертати квитки і не піддавати своє життя загрозі, перебуваючи в натовпі. Таку заспокійливу інформацію можна було прочитати зранку на сайті «Укрзалізниці».

Але полтавка Марина таки поспішила до каси отримати свої гроші, бо за один квиток до Одеси в люксовий вагон довелося викласти тисячу 331 гривню. І тут її чекала несподіванка.

Марина, полтавка

- Сьогодні на сайті «Укрзалізниці» було написано, що протягом місяця будуть здаватися квитки і повертатися гроші. Тепер вже говорять – протягом пів року. І то не всім. А в якому розумінні не всім? Хай працівники «Укрзалізниці» пояснять – як це не всім. Я не проти епідемії, але сам факт, ми заплатили кошти, відповідно, вони знаходяться на рахунках. Куди ж вони подівалися?

Застрягла в Полтаві і одеситка, яка приїхала провідати рідних.

Ніна, мешканка Одеси

– 14-го я приїхала до Полтави і зараз я не маю до Одеси чим поїхати, і грошей не дають, сказали чек дадуть, який пів року діятиме. Грошей немає і невідомо коли дадуть. 

– Що будете робити? 

– Не знаю, ніщо не ходить. 

– А є де жити в Полтаві?

– Немає, будемо проситися чи десь в готель. Отакі зручності створили, хоча б трішки, а так різко обрубили і все.

З погрозами викликати поліцію ситуацію трохи роз’яснила нам начальник вокзалу. 

– Пасажири не розуміють, в паніці, а ви ще додаєте цієї паніки. 

– Тоді скажіть, чого не видають гроші? 

– Тому що немає і в касі, коли закінчиться постанова, рішення є, воно відміниться, почнуть курсувати поїзди. Протягом пів року люди отримають всі свої гроші. 

– Це може бути через два тижні? 

– Як через два тижні, карантин до якого числа? До третього, так от, після третього.

А ще начальник вокзалу порадила звертатися до Полтавської дирекції залізничних перевезень.

Ольга Дяченко, начальник Полтавської дирекції залізничних перевезень

- Що таке квиткові каси залізничні. Кожний вечір о 20.00 годині йде індексація, є тільки розмінний фонд, який залишається в касі щодоби. В малих касах це 3 гривні, в великих – 300. Якщо ми не продаємо квитки, жодної копійки в касі ні в одній немає. Поки що в «Укрзалізниці» не вирішили, яким чином людям повертати гроші, але те, що гроші будуть повернуті, – 100% точно. Якщо ви мені зателефонуєте завтра, навіть до вечора, я вже буду знати. Я також спілкуюсь з Києвом, таке питання задають мої люди, ті, що у відпустки збиралися і не поїхали, за кордон багато збиралися, і гроші їм також не повертають. Зараз треба знайти схему, як на всі вокзали доставити гроші, або ж знайти вихід, що людина приходить і на окрему картку, з якимось банком треба вирішити, ми на цю людину скидаємо гроші – такий варіант, і зараз займаються. Давайте ви завтра десь о 14.00 зателефонуєте. Завтра нарада буде в Харкові, сьогодні чимало селекторних, всі ці питання ми їх ставимо.

На залізничній станції «Полтава Київська» наразі ж здійснюються лише вантажні залізничні перевезення.

Зовсім інша ситуація на Автостанції «Полтава-1». За звичним графіком звідси щодня відправлялося до 200 рейсів.

Оксана Левенко, начальник автовокзалу «Полтава-1»

- Міжнародні будь-куди: Прага, Польща, Німеччина – близько 60, транзитні так само з Дніпра, за кордон, через Полтаву, Київ, Харків, Чернігів, всі направлення працювали. На даний момент відмінені абсолютно всі по третє число.

За словами Оксани Левенко, на автовокзалі працювало до шістдесяти людей. Всі вони, за виключенням чергових по вокзалу, пішли у відпустку. Немає проблем і з поверненням вартості квитків.

Оксана Левенко, начальник автовокзалу «Полтава-1»

- Ми повертаємо 100%, в повному обсязі. Якщо квитки куплені через інтернет, то повертаються, відповідно, протягом трьох банківських днів, тому що на картку повертаються кошти. Якщо куплені в нас, ми одразу повертаємо кошти.

Останній рейс з Полтави відправився до Лохвиці о 12-й годині.

Світлана, полтавка

- Нас всіх же розпустили поки що так до 3-го, а далі буде видно, до оголошення закінчення карантину чи його продовження.

Також люди на пероні цікавилися, чи можна буде надалі пересуватися по області власним транспортом, а всередині вокзалу нас зустріли поліцейські, рятувальники та козаки. Останні перевірили температурний стан. Така процедура вже дала свої результати, розповів керівник громадського формування «Козацька дружина».   

Сергій Данілов, керівник громадського формування «Козацька дружина»   

- Вчора з Чехії приїхав, зафіксували температуру, були симптоми. Викликали відразу лікаря, зробили деякі маніпуляції і викликали швидку, яка відвезла його в інфекційну лікарню. Молодий хлопець, за 30 років, температура була 37,5.

Відмінив автобусні рейси й інший популярний загальноукраїнський перевізник.

У зв’язку із введенням карантину на сайті тимчасово призупиняється можливість придбання квитків.

Компанія «Зелений Слон 7» докладатиме максимум зусиль, аби пасажири мали змогу дістатися до пункту призначення, а також якнайшвидше відновити нормальну діяльність після припинення дії обмежувальних заходів (попередньо після 3 квітня 2020 року).

Стрічка новин